تبریز – مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی برای اساتید گفتمان دینی تاکید کرد.

به گزارش انتهاج ، حجت‌الاسلام‌ حسن شعبانی در جلسه هماهنگی بین آموزش و پرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه گفتمان‌های دینی می‌تواند باعث تقویت دین‌باوری در نسل آینده شود ، گفت: قلب نوجوان، زمین آماده کشت است و این فرصت استثنایی عظیمی که در اختیار ما هست و بایستی از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

وی افزود: جوابگویی به مشکلات و شبهات دانش آموزان و اولیا نیازمند آموزش و به‌روزرسانی اساتید این گفتمان‌ها دارد چون اگر گفتمان محتوای عمیقی داشته باشد موردقبول واقع می شود.

شعبانی با بیان اینکه گفتمان دینی به‌عنوان یک کار نهادینه‌شده است ، خاطر نشان کرد : با پیگیری آموزش و پرورش استان و تبلیغات اسلامی، قصد داریم امسال این مقوله را قوی‌تر و با هماهنگی‌ بیشتری جلو ببریم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بابیان اینکه کار تعلیم و تربیت به مشارکت دستگاه‌های دیگر همچون تبلیغات اسلامی نیاز دارد ، اظهار کرد : برای تربیت دینی و کارهای فرهنگی ما نیازمند حضور طلاب و سازمان تبلیغات اسلامی در مدارس هستیم و از این حضور استقبال می‌کنیم.

طاهر علمی با اشاره به اینکه گفتمان‌های دینی مثمر ثمراست که باعث اصلاح آسیب‌ اجتماعی و کاهش این معضلات در جامعه شود ، تصریح کرد : گفتمان دینی که باعث ترویج سبک زندگی اسلامی‌شده و پاسخگوی شبهات دینی باشد به طور حتم از سوی مسئولین و اولیا و دانش آموزان مورد استقبال واقع می‌شود.

وی به‌روزرسانی اطلاعات اساتید را از لازمه‌های مهم برای این گفتمان‌ها برشمرده و افزود: گفتمان‌های دینی باید فرصتی برای شنیدن مشکلات و دغدغه‌های دانش آموزان شود و این در تبلیغ چهره به چهره به دست می‌آید.