به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مناسبت های مذهبی خراسان شمالی، اظهار داشت: اگرچه برگزاری نماز در مساجد هم اکنون نیز تعطیل نیست و مذهبی ها تاکنون شیوه نامه های بهداشتی را در مراسم ها به خوبی رعایت کرده اند اما برای برگزاری مراسم های ماه رمضان همچنان تابع تصمیم های ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: با این وجود می توان برخی از مراسم ها چون جزخوانی قرآن را در پارک ها و فضای باز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حداقل جمعیت برگزار کرد.

حجت الاسلام نوری با اشاره به بهره گیری از ظرفیت مبلغین در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه دستگاه ها، فعالیت های مذهبی و فرهنگی زیادی را برای مراسم های ماه رمضان انجام می دهند ولی نباید در این ماه از ظرفیت های مردمی که غنمیتی برای نظام و انقلاب هستند، غافل شویم.

وی افزود: در حقیقت باید با استفاده از ظرفیت های مردمی نگاه های دینی را در جامعه زنده کنیم زیرا در غیر این صورت با دستگیری چند هنجارشکن مشکلی حل نمی شود بلکه باید مردم خود به این باور دینی روزه گرفتن برسند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه مسوولان بیشتر از مردم نیاز به خودسازی معنوی در ماه مبارک رمضان دارند، تصریح کرد: تاریخ ثابت کرده است که بی توجهی به معنویات چگونه بی توجهی به مردم و غرور و خودخواهی می آورد.

ایجاد امید در جامعه برای حضور حداکثری در انتخابات

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز با اشاره به بهره گیری از فضای مجازی در برگزاری مراسم های ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اگرچه مسوولان، سیمای ملی و تمامی رسانه ها در ایجاد امیدآفرینی و حضور حداکثری در انتخابات وظایفی دارند ولی این نهاد در نظر دارد تا در ماه مبارک رمضان امسال از ظرفیت های مردمی برای ایجاد امید آفرینی در جامعه بهره ببرد.

حجت الاسلام حمید رفیعی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در نظر دارد تا در راستای بیانات رهبری و حذف یاس و نا امیدی در جامعه طرح «مهرواره محله همدلی » را هماهنگ با سایر کشور اجرایی کند تا مشکلات و معضلات هر محله ای با استفاده از ظرفیت خود آن محله رفع شود.

استان خراسان شمالی حدود سه ماهی است که روزهای کم خطری را از لحاظ آلودگی ویروس کرونا با قرارگیری در وضعیت زرد و آبی پشت سر گذاشت، در روزهای اخیر با شیب تند آمار بیماران کرونایی وارد فاز چهارم همه گیری این ویروس و بیماری کووید ۱۹ شده است.

براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان که امروز -۲۲ فروردین ماه- منتشر شد، از هفت شهرستان استان خراسان شمالی پنج شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، گرمه و جاجرم در رنگ قرمز قرار دارند و شهرستاهای فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی و هم اینک راز و جرگلان تنها شهرستان با وضعیت زرد در استان است.