یزد- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه هم با تاکید بر اینکه فرمانده معظم کل قوا بر ترویج فرهنگ شهادت تاکید دارند، گفت : برگزاری یادواره شهدا ، فرایند ترویج فرهنگ شهادت است.

به گزارش انتهاج، محمد حسین امامی روز یکشنبه در دیدار فرمانده مقاومت بسیج ابرکوه این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره ۲۸۵ شهید والامقام این منطقه، افزود: برپایی کنگره ملی شهدا فرصت ارزشمندی برای بیان سیره و فرهنگ جهاد و شهادت و خنثی کردن توطئه های دشمنان است.

وی ادامه داد: مسئولان یادواره شهدا باید با خلق آثار نو در این حوزه ، ارتباط نسل جوان را با شهدا تعمیق بخشند.

امامی اضافه کرد: شهدا محور همبستگی و انسجام  همه گروه‌ها بودند و در دوران دفاع مقدس با نثار جان خود درخت اسلام و انقلاب اسلامی را تنومند کردند.

سرپرست فرمانداری ابرکوه تصریح کرد: امنیت و آرامش امروز را مدیون خون شهدا و فداکاری ایثارگران می دانیم و مهمترین نیاز جامعه داشتن روحیه همدلی و انسجام دوران دفاع مقدس در این فرایند است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه هم با تاکید بر اینکه فرمانده معظم کل قوا بر ترویج فرهنگ شهادت تاکید دارند، گفت : برگزاری یادواره شهدا ، فرایند ترویج فرهنگ شهادت است.

سرهنگ پاسدار مهدی ابرقویی تاکید کرد: چهارمین یادواره سرداران و ۲۸۵ شهید این شهرستان همراه با کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد در قالب برنامه معنوی چله نشینی با شهدا به مدت ۴۰ شب برگزار می شود.

وی بابیان اینکه این آیین معنوی از۱۳ دی ماه آغاز و تا ۲۲ بهمن ادامه خواهد داشت ، تصریح کرد: هر شب از ساعت ۲۰  آیین سخنرانی ، روایتگری ، خاطره گویی از شهدا و دفاع مقدس و انقلاب ، برپایی مسابقات خاطره گویی و دلنوشته اجرا  می شود.

وی خاطرنشان کرد: آیین یادواره ۲۸۵ شهید شهرستان به صورت حضوری با حضور مسوولان و جمعی از خانوادهای معظم شهدا و اقشار مردم دریک از این چهل شب با سخنرانی یکی ازفرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در محل مصلی شهدای محراب با رعایت مسایل بهداشتی برگزار می شود.

ابرقویی تصریح کرد: توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان به نام ۲۸۵ شهید سرافراز شهرستان ابرکوه ، رونمایی از جدیدترین کتاب حوزه دفاع مقدس ، سرکشی و تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران برخی از برنامه های پیش بینی شده در تجلیل از شهدای والامقام است.