بجنورد – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی گفت:۳ هزارو ۵۵۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار انتهاج از بجنورد، سرهنگ احیا محمد امیری اظهارکرد: در مجموع در کل کشور ۱۰ هزار عنوان برنامه اجرا می‌شود که از این تعداد ۳ هزارو ۵۵۰ برنامه اصلی و ۹۶ برنامه محوری در استان اجرا می‌شود.

امیری دیدار با خانواده شهدا، غبار رویی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی و رژه نیروهای مسلح را از مهم ترین برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد هفته دفاع مقدس ادامه داد: در این ستاد ۱۰ کمیته تشکیل شده است که برنامه های اجرایی در این کمیته ها هرکدام زیرمجموعه ای جداگانه دارند.

احیا محمد امیری با بیان اینکه مردم به خاطرات دفاع اهمیت میدهند یادآورشد: در این راستا تاتر خیابانی در محل بابا امان با روایتگری جنگ های دفاع مقدس ویژه عموم برگزار می‌شود.

امیری پیاده روی خانواده های شهدا، فتح قله سالوک، همایش روحانیون، همایش زنان، برگزاری نمایشگاه وتجلیل از سربازان نمونه را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی همچنان خاک میخورد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی با اشاره به روند کند باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی اظهارکرد: متاسفانه روند کاری باغ موزه استان به کندی پیش میرود.

امیری افزود: این باغ موزه با ۵ هزارو ۳۰۰ متر زیر بنا با پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصد در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی نامناسبی در جامعه حاکم است ادامه داد: مقرر گردید ۱۰ میلیارد تومان برای باغ موزه دفاع مقدس اختصاص یابد که از این مبلغ ۵ ملیارد در سال جاری و ۵ میلیارد در سال ۹۹ تخصیص یابد اما تاکنون اعتباری تخصیص نیافته است.

امیری در پایان با اشاره بر اینکه ۲ میلیارد تومان اعتبار ملی تخصیص یافته است یادآورشد: این مبلغ تخصیص یافته ولی ۳ میلیارد تومانی که از سوی استانداری باید صورت می‌گرفت مراحل آن به کندی پیش می رود و سازمان برنامه وبودجه استان در این زمینه همکاری لازم را ندارد.