بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از مهر، سردار علیرضا مظاهری در ارتباط با پرونده قتل در بجنورد اظهار کرد: در پی دریافت شکایتی مبنی بر یک مورد فقدانی همسر توسط فردی به هویت مشخص در تاریخ ۲۲ اردیبهست ماه امسال بلافاصله مراتب در دستور کار کاراگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

مظاهری ادامه داد: برابر اظهارات شاکی مبنی بر اینکه همسرم به هویت م. ر پس از خارج شدن از منزل به بهانه وصول کردن یک فقره چک تاکنون مراجعه ای نداشته مراتب با توجه به اهمیت موضوع با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی دوربین های مداربسته محل های تردد مورد ادعای شاکی و سایر اقدامات فنی و پلیسی لازم پیگیری شد.

وی تصریح کرد: در ادامه رسیدگی پرونده و انجام تحقیقات میدانی شوهر فقدانی به هویت مشخص به همراه مادر و برادرش از شهرستان بجنورد به صورت شبانه متواری که این امر ظن کارآگاهان را در خصوص به قتل رسیدن فقدانی بیشتر کرد.

وی افزود: کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی طی اقدامات فنی محل حضور افراد متواری به صورت لحظه ای را کنترل که نامبردگان دائماً در حال جا به جا کردن محل مخفیگاه خود در شهرستان های مشهد، ساری و اصفهان بودند به طوری که در چندین نیابت اخذ شده و اعزام ماموران به محل قبل از حضور ماموران متواری می شدند تا اینکه در زمان اعزام ماموران به مشهد مقدس شوهر فقدانی با مصرف قرص برنج در بیمارستان امام رضا (ع) اقدام به خود کشی و دو نفر دیگر از افراد متواری به هویت های مشخص دستگیر شدند.

کشف جسد مقتول

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان در بازجویی های به عمل آمده به وقوع قتل توسط شوهر فقدانی اعتراف و اظهار کردند که جسد مقتول در داخل چاه در کنار کارگاه بلوک زنی واقع در ابتدای ورودی شهرستان بجنورد است.

مظاهری تصریح کرد: پس از اعترافات متهمان سریعاً کارآگاهان به همراه رئیس پلیس آگاهی استان و بازپرس پرونده، عوامل امدادی، تشخیص هویت و پزشکی قانونی به محل عزیمت که مشاهده شد یک حلقه چاه حدود دو متری در کنار کارگاه موجود که پس از حفر آن به وسلیه بلوک سیمانی اطراف داخل چاه بسته شده که با کنده کاری به عمل آمده مشخص شد در پشت بلوک های نصب شده به صورت ماهرانه ای با سیمان اطراف چاه مهار شده که با استفاده از بیل میکانیکی و کنده کاری در نهایت جسد مقتول ازداخل چاه کشف و جهت تعیین علت تامه فوت به پزشکی قانونی منتقل و متهمان پس از تکمیل تحقیقات برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

دستگیری قاتلان جسد کشف شده در رودخانه اترک