به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

جواد عبدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هدفگذاری های سال ۹۹ برای پرداخت تسهیلات، هزار و ۴۰۰ طرح بود، افزود: این در حالی است که در سال ۹۸، ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۳۸ طرح اشتغالزایی روستایی استان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان تسهیلات در شهرستان مرزی رازوجرگلان به ۴۲۳ طرح اشتغالزایی پرداخت شد یادآور شد: این تسهیلات اشتغالزایی به افراد توانمند روستایی به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال با سود چهار درصد، تنفس ۴ ماهه و بازپرداخت پنج ساله اعطا می شود.

عبدی با اشاره به اینکه تسهیلات در زمینه های دامپروی، پرورش قارچ، صنایع دستی و خدمات فنی پرداخت شده است، اظهار داشت: این تسهیلات بنابر پیش بینی ها برای سه هزار و ۵۰۰ نفر در خراسان شمالی شغل ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه میزان تسهیلات اعطایی به طرح های کارآفرین نیز امسال افزایش می یابد، یادآور شد: در سال جدید میزان تسهیلات پرداختی به طرح های کارآفرین به ۶۰۰ میلیون افزایش خواهد یافت.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.