شهردار بجنورد گفت: بهای خدمات شهرداری در آرامستان مرکز استان، برای فوت شدگان ناشی از کرونا افزایش ندارد و البته به این خدمات تخفیف هم داده می شود .

شهردار بجنورد گفت: بهای خدمات شهرداری در آرامستان مرکز استان، برای فوت شدگان ناشی از کرونا افزایش ندارد و البته به این خدمات تخفیف هم داده می شود .

به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شهرداری ،مهندس هادی زارعی اظهار کرد : بهای خدمات سازمان آرامستان بجنورد ، در سال جدید ۲۰ درصد افزایش یافته است ، اما این خدمات برای فوت شدگان کرونا ، همان بهای سال گذشته است ، و با تشخیص شهرداری ، به هزینه های کفن و دفن از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف هم لحاظ می گردد .

زارعی افزود: در فضای مجازی ، واکنش ها و انتقاد هایی منتشر شده است که البته جای گلایه است، بهای این خدمات در بهمن ماه، تصمیم گیری و نهایی شده است و این بها، مانند همه عوارض، با توجه به شرایط، سالانه ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش دارد .

وی خاطر نشان کرد : کارگران شهرداری، جزو مردم هستند، هزار کارگر در بخشهای مختلف خدمات شهری، زباله برداری، آرامستان و… در شهرداری مشغول به فعالیت هستند، و با وجود اینکه مستقیم در معرض خطر هستند خدمات رسانی هم می کنند .

شهردار بجنورد گفت : در حال حاضر بیشتر سازمانهای شهرداری خدماتی هستند و آرامستان شهرداری نیز ،  همچون سایر سازمان های زیر نظر شهرداری، خدماتی است، این سازمان ها، درآمدی ندارند، وجوهی که بابت خدمات از شهروندان گرفته می شود، در همان سازمان هزینه می شود .

وی اظهار داشت : هزینه لباس ویژه تغسیل بالا است، شهرداری بودجه دولتی ندارد و درامد ها از محل عوارضات مردم کسب می شود، از این رو برای خدمات رسانی بهتر نیاز به همراهی مردم دارد.

شهردار بجنورد گفت : شهرداری یک نهاد اجرایی است و تابع تصمیم اعضای شورای اسلامی شهر است، اما مدیر باید آینده نگر باشد تا بتواند در شرایط بحران، وضعیت را مدیریت کند لذا خواستار نگاه واقع بینانه به مسایل شهر هستم.