اهواز – مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان از بهره برداری چهار باب کتابخانه عمومی  در مناطق محروم خوزستان به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی خبر داد.

به گزارش انتهاج ، منصور کوهی رستمی درباره افتتاح این چهار باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم گفت : کتابخانه عمومی شهدای دهکده شهرستان حمیدیه با مساحت ۷۸۰ متر و زیربنای ۲۸۰ متر در سال ۱۳۹۳ با اعتبار هشت میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و دو درصد نفت به بهره برداری رسید که این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است.

بهره برداری از کتابخانه رامشیر ۲۷ آبان ماه جاری

وی با بیان اینکه کتابخانه عمومی رمیله رامشیر با مساحت ۶۶۰ متر زیربنا ۲۸۰ متر که احداث آن در سال ۱۳۹۳ آغاز و با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال تکمیل شده است ،  اظهار کرد : این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن،نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است که در ۲۷ آبان ماه با حضور مسئول به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به راهبرد این نهاد برای احداث کتابخانه های مرکزی در شهرستان ها یادآور شد: کتابخانه مرکزی برکت سردار شهید مدافع حرم حمید تقوی فر در سال۹۳ در شهرستان کارون با مساحت هزار متر مربع و زیر بنای ۹۰۰ متر در دو طبقه و با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۱۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از منابع تملک دارایی‌ها و بنیاد برکت ساخته و در سال ۹۸ تکمیل شده است.

وی ادامه داد: این کتابخانه دارای بخش های سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان، سایت اداری، نمازخانه ها خواهران و برداران و همچنین سرویس های بهداشتی خواهران و برداران است که در ۲۸ آبان ماه با حضور مسئولین به بهره برداری خواهد رسید.

افزایش تعداد کتابخانه های عمومی خوزستان به ۲۳۰ باب

وی کتابخانه عمومی علی ضامن مقامی شهرستان گتوند با مساحت ۵۰۰ متر با زیر بنای ۲۸۰ متر و با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال در سال ۹۳ آغاز و در سال ۹۸ تکمیل و تجهیز شد یکی دیگر از کتابخانه ها برشمرد.

وی افزود : این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، بخش های مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است که در هفته کتاب و کتاب‌خوانی امسال با حضور مسئولین به بهره برداری خواهد رسید.

کوهی رستمی تصریح کرد : با افزوده شدن این کتابخانه ها، تعداد کتابخانه های عمومی خوزستان تا آبان ماه سال ۹۸ به ۲۳۰ باب خواهد رسید.