به گزارش انتهاج، ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد ضمن قدردانی از همکاران و دست اندر کاران صنعت برق استان یزد و کشور در حضور وزیر نیرو در یزد افزود: در راستای پویش هرهفته الف ب ایران که اولویت آن تعامل دو سویه با جامعه برای ارائه عملکرد، همکاری و بازخورد و استفاده از نظرات ارزشمند و مدیریت توام عرضه و تقاضا است، امروز ۱۴ پروژه صنعت برق استان یزد با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۰۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسمی خواهد رسید.

وی ادامه داد: در بخش مدیریت عرضه و تقاضا، ضمن عقد بیش از ۷ هزار تفاهم نامه و همکاری مساعد با صاحبان صنایع بزرگ و سایر مشترکین استان تواستیم با همکاری مناسب صاحبان صنایع، مردم و مشترکین، شاهد عبور موفق از پیک بار سال ۹۹ باشیم.

دکتر اسدی همچنین افزود: طرح‌های مدیریت و بهینه سازی مصرف نیز با جدیت در دست مطالعه، پیگیری و اقدام است.

وی تشکیل جلسه با صنایع بزرگ و سایر مشترکین، فرهنگ‌سازی، تغییر ساعت کاری ادارات، تشکیل جلسات هماهنگی با شرکت‌های صنعت برق استان را از جمله اقدامات انجام شده در راستای عبور موفق از پیک بار سال ۹۹ دانست.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد احداث پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت خضرآباد با ظرفیت ۳۲۰ مگاولت آمپر، ورود و خروج خط ۲۳۰ یزد۲- اردکان در پست خضرآباد، توسعه دو بی‌خط ۶۳ در پست امامزاده و تکمیل دو بی‌ورودی موجود، خط ۶۳ کیلوولت سرو- امامزاده، توسعه ۲ بی‌خط ۶۳ در پست ۴۰۰ سرو، خط ۶۳ دومداره تغذیه پست سریزد و پست ۶۳ به ۲۰ سیار مربوطه را بخشی از پروژه‌های آماده افتتاح در شهریور ماه ۹۹ عنوان کرد.

همچنین خطوط ۶۳کیلوولت اتصال به پست مهرگان، احداث پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت سرو، فیبر نوری یزد یک- مهرگان، سه نیروگاه خورشیدی دیوان، شمس و سدید در شهرستان‌های خاتم، تفت و اردکان با مجموع ظرفیت ۱۸ مگاوات و دو نیروگاه مقیاس کوچک کیان و تدبیر در شهرستان‌های یزد و تفت نیز از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح شرکت برق منطقه‌‌ای یزد بود که مدیرعامل این شرکت به آن اشاره کرد.

اسدی خاطرنشان کرد: خط و پست اسمالون، فیدر ۱۳۲ کیلوولت اسمالون، پست ۶۳ کیلوولت یزدمهر و نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی چادر ملو نیز در دست اقدام است و امیدواریم تا دهه فجر  سال جاری به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد هدف از ایجاد این پروژه‌ها را تامین برق مطمئن برای صنایع و مردم دانست و ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از این پروژه‌ها بیش از پیش شاهد پایداری شبکه برق استان یزد باشیم.

گفتنی است، ۱۴ پروژه شرکت برق منطقه‌ای یزد، با اعتباری بالغ بر ۳۰۳ میلیارد تومان در شهرستان‌های اشکذر، مهریز، اردکان، یزد، خاتم و تفت در ۱۷ شهریور ماه ۹۹ توسط وزیر نیرو افتتاح رسمی شد.