یزد– معاون آموزش های عمومی و مهارتی و دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد یزد به همراه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با حضور در منزل شهیدان یدالله و غلامرضا دهقان هراتی با خانواده و مادر این دوشهید دیدار و گفت‌وگو ‌کردند.
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد یزد، دکتر سید علی المدرسی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی و دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد یزد در حاشیه این مراسم ضمن ضرورت تکریم خانواده شهداو ایثارگران گفت : ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، افتخاری بزرگ و رسالتی مهم بر دوش مردم و مسئولان است.
المدرسی افزود : این خانواده های ایثارگر به عنوان الگوی ارزشمند در جامعه اسلامی شایسته تکریم و احترام هستند.
وی تبیین کرد: شهدا و ایثارگران با بذل جان خویش اقتدار وعزت را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده وموجب شکست دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی شدند.
در این دیدار که به همت امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد و مرکز دانشگاهی خاتم صورت پذیرفت، علیرضا پاک‌نیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاتم، سرهنگ عباس باقری فرمانده سپاه ناحیه خاتم، محمدحسین شکیبا مدیر آموزش و پرورش خاتم، دکتر حسینی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز خاتم، رضا مسرور مسئول حراست سما و خانم حکمت مدیریت آموزش ابتدایی سمای استان یزد نیز حضور داشتند و با اهدای لوح و هدیه از مادر مکرمه شهیدان یدالله و غلامرضا دهقان هراتی دلجویی شد.
این دو برادر با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، درس شرافت و جوانمردی را در مکتب اهل و بیت (ع) آموخته و در کلاس ایثار زمزمه کنند و آیات الهی و احکام دین را با ذره ذره وجودشان عجین کرده بود وبه دشمنان میهن اسلامی این مسئله آموختند که سزای تجاوز به بیشه ی شیران و میهن غیور مردان ، خواری و هلاکت است.
شهید یدالله دهقان هراتی متولد سال ۱۳۴۳ در مرحله دوم عملیات کربلای پنج و شهید غلام رضا دهقان هراتی متولد سال ۱۳۴۶ در عملیات بدر به فیض شهادت نایل آمدند.