بجنورد – رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از تدوین ۳۳ هزار و ۸۰۰ استاندارد در کشور خبر داد و گفت : یک‌سوم این استانداردها در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

به گزارش انتهاج ، نیره پیروزبخت در آیین تجلیل از برگزیدگان عرصه استاندارد خراسان شمالی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه زیادی به موضوع استاندارد و نقش آن در توسعه اقتصادی دارد و تدوین استانداردها در این دولت شتاب داشته است.

وی با بیان اینکه ۴۲ محصول دانش‌بنیان کشور نشان استاندارد گرفته و امکان صدور دارند، افزود : تلاش داریم تا محصولات مشاغل خانگی و روستایی هم استانداردسازی شود تا مردم با خیال راحت‌تر از این تولیدکنندگان خرید کنند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران خاطر نشان کرد : تاکنون، ۵۰ تفاهم‌نامه با کشورهای مختلف منعقد شده و تلاش داریم استانداردهای خود را با آنان منطبق کنیم.

پیروزبخت نظارت بر ایمنی تجهیزات شهرهای بازی را از جمله وظایف سازمان استاندارد ایران برشمرد و افزود: برخی از شهرداری ها، بدون کسب مجوزهای لازم، تجهیزات پلمب شده را وارد چرخه بهره برداری کرده اند که این امر زمینه ساز بروز حوادث می شود.

وی ادامه داد : اکنون سه هزار آزمایشگاه با سازمان استاندارد ایران همکاری دارند که نتایج آزمایش های ۹۵۰ مورد از این تعداد، در ۷۰ کشور دنیا دارای اعتبار و قابل قبول است.

وی با اشاره به تاکید رهبری بر نقش استاندارد در رونق تولید، گفت: استاندارد با اقتصاد مقاومتی عجین شده و نقش غیرقابل انکاری در توسعه و رونق تولید دارد زیرا با کاهش هزینه های تولید افزایش بهره وری را در پی دارد.