به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی بیگ زاده شامگاه چهارشنبه در مراسم معارفه مدیر جدید حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان شمالی در آستان مقدس امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد، اظهار داشت: با مروری بر وظایف حوزه هنری انقلاب اسلامی متوجه این امر می شویم که بار سنگین تبیین دستاوردهای انقلاب با ابزار هنر اسلامی بر حوزه هنری سپرده شده است تا با تولید آثار فرهنگی و هنری رشادت ها و ایثارگری های انقلاب اسلامی را بیان کند.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از وظایف این حوزه تربیت نیروهای جوان هنرمند، جریان سازی های متعدد هنری و ایجاد حلقه های هنری موثر در جامعه است.

وی با بیان اینکه هنر اسلامی ثمره معرفت الهی و بدنبال ارشاد و تعالی بخشیدن جامعه است، خاطرنشان کرد: هنر اسلامی برخلاف هنر غربی که به سمت حس لذت حرکت می کند، هرگونه ارضای لذت بخش نامشروع را نمی پذیرد به گونه ای که حس عبودیت نقطه شروع این هنر است.

بیگ زاده با تاکید بر اینکه هنرمند اسلامی باید اسلام شناس باشد، افزود: ذوق هنری و باطن پاک دو عنصر مهم در عرصه هنر اسلامی هستند که باید مورد توجه جدی هنرمندان انقلابی باشد.

این آیین با حضور رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی، محمد مهدی دادمان و معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، میثم مرادی برگزار شد.

در این آیین اکرم صدیقی به عنوان مدیر جدید حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان شمالی معرفی و از خدمات وحید نمازی مدیر سابق حوزه هنری انقلاب اسلامی استان نیز قدردانی شد.

همچنین در این مراسم از چهره برتر هنرمند انقلاب اسلامی خراسان شمالی، اباصلت رضوانی تقدیر و تشکر بعمل آمد.