به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگارایرنا، دکتر سید احمد هاشمی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود : : با تداوم روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ در خراسان شمالی حدود ۷۰ درصد از تخت های بیمارستانی پیش بینی برای این بیماران پر شد.
وی اضافه کرد : برای پذیرش بیماران مازاد ، بیمارستان تامین اجتماعی بجنورد نیز برای بستری این بیماران آماده سازی شد تا در صورت نیاز بخشی از بیماران کرونایی استان به این بیمارستان انتقال یابند.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد : برای شناسایی بیماران کووید ۱۹ و جداسازی آنها از جامعه ، تست گیری از بیماران مشکوک همچنان ادامه خواهد داشت و از مردم خواست تا در صورت داشتن علایم مشکوک به ویروس کرونا خود را قرنطینه کنند.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان خراسان شمالی اظهارداشت : با وجود روند صعودی آمار بیماران کرونایی و احساس نیاز به فضای بیشتر برای بستری این افراد، همچنان عادی انگاری کرونایی در این خطه شمالشرق کشور ادامه دارد به طوری که رعایت پروتکل های بهداشتی به زیر ۷۰ درصد رسید.
دکتر هاشمی به عادی انگاران کرونایی در استان هشدار داد که در صورت عدم تغییر رفتاری ، باید در روزهای آینده شاهد بستری افراد بیشتری از بیماران در بیمارستان های استان و روند رو به رشد مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان باشند.
مرگ پنج بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند که مرگ این تعداد بیمار کرونایی در سه ماهه گذشته بی سابقه بود.
وی اضافه کرد : همچنین در این مدت ۹۸ بیمار جدید نیز در بیمارستان های استان بستری شدند تا تعداد آمار کرونایی استان خراسان شمالی به ۴۱۸ نفر برسد.
بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد شیوع یافت و این استان تا بهمن ماه ۹۹ سه فاز از این ویروس را پشت سر گذاشت و با عادی انگاری کرونایی از اواسط فروردین ماه سال جاری این استان وارد فاز چهارم این بیماری شد به طوری که از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون ۲۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که به نظر می رسد در نوع خود این تعداد مرگ ناشی از کووید ۱۹ در کمتر از یک ماه در استان خراسان شمالی بی سابقه بود.