یزد-معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: برای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در نوروز سال ۱۴۰۰ خورشیدی و جلوگیری از ابتلای مردم به بیماری کووید ۱۹، متناسب با وضعیت موجود با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان تصمیم گیری و اقدام لازم انجام می شود.

به گزارش انتهاج، هما خورشیدی سه‌شنبه‌شب در نشستی با فرماندار و مسوولان شهرستان مهریز افزود: تمامی فعالیت‌های مرتبط با گردشگری نوروزی طبق شرایط و انجام مقررات برای تامین سلامتی شهروندان و مسافران برنامه‌ریزی و اقدامی مناسب در این مورد صورت می‌گیرد.

وی با قدردانی از تمامی اقدام‌ها و همکاری خوبی که تاکنون در حوزه صنعت گردشگری استان با این اداره‌کل صورت گرفته است، ادامه داد: تداوم همراهی و فعالیت در حوزه مرتبط بر اساس مقررات امری ضروری و ضامن موفقیت است و این تعامل در راستای انجام بهتر برنامه‌ها وجود دارد.

همچنین فرماندار مهریز به اهمیت امور فرهنگی و گردشگری و داشتن آمادگی لازم در انجام آنها بر اساس شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: با شیوع این ویروس ضررهای جبران ناپذیری به جامعه وارد شد و تغییر رفتار اجتماعی را به دنبال آورد، امید است ویژگی های مثبت شیوع آن را ادامه و میزان ضررها را کاهش داد.