به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا، دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از بیمارستان تخصصی زنان و زایمان حضرت زینب ( س) اسفراین اظهار داشت: پیش از این به ازای هر هزار نفر زن ۱.۲ تخت در بیمارستان این شهرستان بود که این میزان هم اکنون به ۱.۷۵ تخت رسیده است.

وی افزود: امسال اتفاقات خوبی در حوزه افزایش حقوق کارکنان و بهره برداری از طرح های حوزه بهداشت و درمان شهرستان همچون ایجاد آشپزخانه صنعتی، دستگاه اکسیژن‌ساز و پایگاه اورژانس جاده ای و بیمارستان تخصصی زنان انجام شده است.
ایلدرآبادی از کمک ۲۰ میلیارد ریالی خیرین به حوزه سلامت اسفراین در سال جاری خبر داد و افزود: در این خطه به عنوان تنها شهرستان پس از مرکز استان با کمک‌ خیرین امسال آزمایشگاه تخصصی کووید ۱۹ راه اندازی شد.
مجوز استخدام‌ ۱۷۵ نفر در حوزه سلامت اسفراین
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین از صدور مجوز استخدام ۱۷۵ نفر در سال ۹۹ برای جذب در حوزه سلامت شهرستان خبرداد و گفت: تاکنون ۳۰ نفر از این افراد جذب شده و بقیه افراد استقرار تا اواخر تابستان ۱۴۰۰ به حوزه‌ بهداشت و درمان شهرستان افزوده می شوند.

وی افزود: امیداوریم در سال های بعد درحوزه توسعه زیرساخت ها و خوابگاه دانشجویی قدم های خوبی در شهرستان برداریم.

به گزارش ایرنا بیمارستان تخصصی زنان و زایمان حضرت زینب (س) شهرستان اسفراین با ۶۸تخت بیمارستانی و اعتبار بیش از ۲۷۰میلیارد ریال امروز با حضور رییس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس با حضور شماری از مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

شهرستان ۱۲۰هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.