یزد-استاندار یزد با قدردانی از همکاری همه افرادی که در برگزاری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد همراهی کردند، اظهار کرد: تقویت همدلی‌ها از دیگر دستاوردهای کنگره ملی شهدای استان یزد است که فارغ از همه رنگ‌ها و سلایق، برای خدمت رسانی همه پای کار آمده اند و امیدواریم این رویکرد همچنان ادامه یابد تا آینده‌ای بهتر برای یزد رقم زده شود

به گزارش انتهاج، محمدعلی طالبی استاندار یزد روز سه‌شنبه در  اختتامیه دومین کنگره ملی۴۰۰۰ شهید استان یزد، افزود: امروز برگزاری این آیین باشکوه، پایان کنگره نیست بلکه آغازی برای همدلی، همکاری و خدمت‌رسانی بیشتر بخش های مختلف در کنار خیران و آحاد جامعه است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به خصوص دوران دفاع مقدس ادامه داد: دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت خون شهدا حاصل شده است، شهدایی که سیره و منش سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) را الگو قرار دادند و در راه دفاع از این مرز و بوم جان خود را فدا کردند.

استاندار یزد با قدردانی از همکاری همه کسانی که در برگزاری کنگره همراهی کردند، اظهار کرد: تقویت همدلی‌ها از دیگر دستاوردهای کنگره ملی شهدای استان است که فارغ از همه رنگ‌ها و سلایق، برای خدمت رسانی همه پای کار آمده اند و امیدواریم این رویکرد همچنان ادامه یابد تا آینده‌ای بهتر برای یزد رقم زده شود.

طالبی در خصوص سیره شهیدان و دلبستگی مردم یزد به انقلاب و قیام حضرت امام حسین (ع) گفت: قیام کربلا و حماسه عاشور برای همیشه تاریخ، مسیر روشن انقلاب اسلامی است و ما شهادت را از قیام و مکتب امام حسین (ع) آموختیم و فرهنگ شهادت سینه به سینه منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه هر شهید، چراغی برای هدایت است و به جانفشانی آنان و صبر و بردباری خانواده‌هایشان ادای احترام می‌کنیم، تصریح کرد: خرسندیم که زاده دیاری هستیم که در انقلاب و جنگ و دیگر بزنگاه‌های حساس، سهم خود را در یاری حق و حقیقت ایفا کرده و برگزاری کنگره ملی شهدا ادای دینی کوچک به شهدا و خانواده‌های آنان است.

استاندار یزد افزود: امروز پایان کنگره نیست و این کنگره می‌تواند آغازی باشد برای تحول و خدمت رسانی بیشتر که اگر بخواهیم می‌توانیم برای حفظ دستاوردهای بیشتر این کنگره گام برداریم.