به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، وزش تند باد شنبه شب که با بارش شدید باران رگباری نیز همراه بود، باعث شکسته شدن چند اصله درخت حاشیه خیابان و قطع برق در برخی مناطق شهری و روستایی در شهرستان اسفراین شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری اسفراین گفت: وزش تندباد شنبه شب باعث سقوط و شکسته شدن ۲ اصله درخت در سطح این شهر شد که خسارت مالی و جانی در بر نداشت.
قاسم نیک گفتار اضافه کرد : نیروهای خدماتی شهری پس از وقوع تندباد و سقوط درختان به مناطق خسارتی اعزام و درختان را از سطح جاده برای تسهیل در تردد خودروهای عبوری در سطح شهر جمع آوری کردند.
همچنین طبق گزارشات مردمی این تندباد باعث قطع برق برخی از مناطق شهری و روستایی در شهرستان اسفراین شد که نیروهای اداره برق سرگرم بررسی و رفع خرابی برای از سرگیری روشنایی برق در این مناطق هستند.
فرماندار شهرستان اسفراین نیز به دنبال هشدار هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران بهاری و وزش باد شدید ، تمام دستگاههای خدمات رسان را در این شهرستان به حالت آماده باش در آورد .
مهدی کرامتی از مدیریت بحران شهرستان خواست تا با هماهنگی نیروهای ستاد مدیریت بحران نسبت به کمک رسانی به خسارت دیدگان احتمالی ناشی از بارش شدید باران و تند باد در کمترین زمان اقدام کنند.
پیگیری خبرنگاران استان خراسان شمالی برای دریافت گزارش نهایی میزان خسارت های احتمالی ناشی از این تندباد در سایر شهرستان های این استان به دلیل عدم پاسخگویی مسوولان شهرستانی به نتیجه نرسید.
هواشناسی استان خراسان شمالی ۱۲ فروردین ماه جاری در اطلاعیه نارنجی نسبت به وزش باد و رگبارهای شدید باران بهاری در این استان هشدار داد.
طبق این گزارش وضعیت ناپایدار جوی در استان خراسان شمالی همراه با بارش شدید باران رگباری و وزش باد حداقل ۲۴ ساعت آینده ادامه خواهد داشت و احتمال آبگرفتگی معابر در روزهای آینده در سطح شهرها و روستاهای این استان نیز وجود دارد و مدیریت بحران استانداری این استان نیز به مردم توصیه کرد تا از بیتوته کردن در حاشیه مسیل ها و رودخانه های خودداری کنند.