بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم ، علی قربانی در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با مسئولان و فعالان اقتصادی خراسان شمالی اظهار داشت: خراسان شمالی از لحاظ توزیع اعتبارات ملی رتبه ۳۱ کشور را دارد.

وی با بیان اینکه سرانه تولید ناخالص داخلی استان نصف کشور است افزود: اشتغال ناقص خراسان شمالی بیشتر از کشور و میزان تورم در استان ۱۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و این امر باعث شده که خراسان شمالی در بن‌بست قرار بگیرد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه باید مشوق‌ها و معافیت‌های را برای سرمایه‌گذاران در مجلس تعریف کنیم تصریح کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی فاصله زیادی تا پایتخت داشته و از طرفی راه آهن، آزادراه و اتوبان نیز ندارد و همچنین با مشکلات پروازی دست و پنجه نرم می کند، هیچ آدم عاقلی در بجنورد که فاصله زیادی هم با تهران دارد سرمایه‌گذاری نمی‌کند لذا باید زمینه را برای ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذار در استان فراهم کنیم.

قربانی با اشاره به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در استان ادامه داد: در حال حاضر یک سوم خانوارهای استان و یک چهارم جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که این نشان از درآمد پایین مردم در خراسان شمالی است.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته خراسان شمالی در جایگاه آخر کشور در زمینه پایش کسب و کار قرار گرفت اضافه کرد: غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت های مواد اولیه و بی ثباتی سیاست‌ها مشکلات فعالان اقتصادی را دو چندان کرده است.