به گزارش انتهاج، غلامرضا حسن پور در آیین تکریم و معارفه مسوول بسیج اصناف استان یزد بدون اشاره به قیمت انواع ماسک افزود: پس از آنکه دولت خواستار کمک این سازمان در تامین ماسک شد، تولید و توزیع این وسیله بهداشتی را متقبل شدیم و با این اقدام ما ، سودجویان توان ایجاد بحران کاذب را از دست دادند و نتواستند ، همانند اوایل شیوع کرونا برای مردم مشکل ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در گمرکات کشور کانتینرهای زیادی وجود دارد که مملو از اجناس ترخیص نشده است، ادامه داد: هفته گذشته در نشست وزارت کشور درخواست کردیم، در عرصه هایی همانند ماسک که مشکل وجود دارد، مورد  به سازمان بسیج اصناف کشور محول شود.

این مسوول در ادامه به یاوه گویی‌های دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا علیه ایران اشاره کرد و یادآور شد: مطالبی که او در ارتباط با مذاکره با کشورمان مطرح کرده است، صرفا هیاهوی تبلیغاتی و برای مصرف داخلی آن کشور است و ارزشی ندارد.

حسن پور گفت: برای رفع مشکلات باید با خدای خود عهد و پیمان ببندیم و با کمک همدیگر مسایل را رفع کنیم و نباید در انتظار کمک دیگران باشیم ، زیرا این کار اقتصاد کشور را نابود می کند.

رییس سازمان بسیج اصناف کشور خاطرنشان کرد: با کمک هم و حفظ وحدت ملی باید تلاش کنیم، با اعتقاد به خدا ، همانند هشت سال دفاع مقدس، در اوج دشمنی دشمنان نظام و انقلاب معیشت مردم را تامین کردیم.

حسن پور یکی از مشکلات اصلی کشور را خود تحریمی دانست و تصریح کرد: باید قوانین تسهیل شود، نباید اجازه دهیم عده ای در امور  مردم سنگ اندازی کنند.

وی در این مراسم با قدردانی از تلاش سرهنگ اصغر سلمانی ، سرهنگ محمد اسلامی را به عنوان رییس بسیج اصناف استان یزد معرفی کرد.

همپنبن نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه حرکات خودجوش مردمی و بسیج در ایام شیوع کرونا  ایران را در جهان سربلند کرد، گفت: توطئه دشمنان با کارگاه های خانگی دوخت ماسک خنثی شد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به فشارهای دشمن اظهار کرد: پس از شیوع کرونا، دشمنان ایران، اسلام و انقلاب چنین برنامه ریزی کرده اند که با مشکلات زیادی روبرو شویم و اگر ما فشارها را حداکثر کنیم، کار تمام است.

وی با بیان اینکه در این زمینه دشمن اقدامات بسیار گسترده ای انجام داده است، افزود: جنگ تبلیغاتی بزرگی در ابتدای این طرح به راه انداختند و پس از آن هم فشارهای زیادی انجام دادند و تمام راه هایی که منجر به خدمت رسانی به ایران بود را بستند و حتی از ورود دارو و کالاهای بهداشتی جلوگیری کردند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان یزد  با بیان اینکه خداوند همیشه در مشکلات حافظ انقلاب و کشور است ، عنوان کرد: وقتی که دشمن این حرکات را انجام داد، مردم ایران هم به میدان آمدند و در منازلشان کارگاه های دوخت ماسک برپا کردند و با این حرکت بزرگ ، ایران را در جهان سربلند کردند.

ناصری یزدی تصریح کرد: در کشورهای مختلف از جمله آمریکا و انگلیس، خدمتی به مردم فقیر یا سالمند در مورد کرونا ارایه نشد و دیدیم که آنها را رها کردند تا جان بدهند ولی در ایران همه افراد از خدمات مناسب بهره مند شده اند.