بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از فارس، جلسه شورای اداری با محوریت دومین سفر هیئت دولت به استان خراسان شمالی شامگاه جمعه با حضور امام‌جمعه موقت، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان شمالی، فرماندار و مسؤولین دستگاه‌های اجرایی در محل سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

تاکید بر استقبال از کاروان تدبیر و امید

هادی قوامی در این نشست بر حضور همه اقشار مردم در آئین استقبال از کاروان تدبیر و امید تأکید کرد و افزود: استقبال پرشور مردم از رئیس‌جمهوری می‌تواند هم سوخت توسعه استان را تأمین کند و هم روغن‌موتور توسعه استان، که فرصت بسیار خوبی برای توسعه استان در این سفر خواهیم داشت.

وی گفت: سفر هیئت دولت به استان خراسان شمالی زیرساخت‌های استان را طی دو سال آینده تکمیل خواهد کرد و بودجه عمرانی ۹۸ را از ۴۰ درصد به ۱۰۰ درصد خواهد رساند و بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی مصوب برای این استان خواهد داشت.

مصوبات تکمیلی دومین سفر هیات دولت

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه افزود: ازجمله مصوبات تکمیلی دومین سفر هیات دولت به استان خراسان شمالی اتصال راه‌آهن جوین، اسفراین، بجنورد، شیروان، چهارباند کردن محور بجنورد به جنگل گلستان، اسفراین به بجنورد، میامی به جاجرم و بام قوچان و آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه تکمیلی دو واحد صنعتی آذین فورج و کیمیا صبا خواهد بود.

تأمین ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار راه‌آهن اسفراین بجنورد، شیروان در سفر دولت

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: اولین سفر رئیس‌جمهوری به استان خراسان شمالی که در سال ۹۴ انجام شد دستاوردهای خوبی برای استان به‌ویژه برای شهرستان اسفراین داشت که در دومین سفر توسط معاون محترم رئیس‌جمهوری پروژه آذین فورج و کیمیا صبا اسفراین به بهره‌برداری می‌رسد و طرح توسعه تکمیلی این دو واحد تولیدی کلنگ زنی خواهد شد.

وی گفت : در دور اول سفر بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان مصوبات سفر داشتیم که ۱۵۰ درصد ریالی این اعتبارات در استان محقق شد و بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان پرداخت شد.

مهندس رجب‌زاده افزود: یکی از مصوبات دوره دوم سفر تأمین ۲۰۰ میلیارد تومان اتصال خط راه‌آهن جوین اسفراین به بجنورد و شیروان خواهد بود که بناست این اعتبارات در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تأمین و در پایان سال ۹۹ صوت قطار در این استان به صدا دربیاید.

رئیس‌جمهور برای سفری ۲ روزه به خراسان شمالی می‌آید+برنامه‌ها‌