مشهد – رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی از ثبت نام ۳۱۵ داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان طی چهار روز خبر داد.

به گزارش انتهاج، حسن جعفری با بیان اینکه فرآیند ثبت نام داوطلبان شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ صبح ۱۰ آذرماه در ۱۲ حوزه انتخابیه آغاز شد، گفت: در این چهار روز، در مجموع ۳۱۵ نفر ثبت نام قطعی انجام داده اند که ۵۴ نفر مربوط به روز اول، ۶۳ نفر روز دوم، ۹۶ نفر روز سوم و ۱۰۲ نفر هم روز چهارم بوده است.

وی اظهار کرد: از مجموع ثبت نام های قطعی صورت گرفته در روز چهارم، ۹۲ داوطلب مرد و ۱۰ نفر هم زن هستند که ۹ نفر از بانوان در حوزه انتخابیه مشهد و کلات و یک نفر هم در حوزه انتخابیه بینالود ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی میانگین سنی داوطلبان در روز چهارم را ۳۹.۷ سال اعلام کرد و افزود: جوان ترین داوطلب ۳۰ ساله و مسن ترین آنها ۶۵ ساله بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان روز چهارم، ۲۱ نفر شغل آزاد، یک نفر بیکار، ۱۶ نفر فرهنگی، دو نفر پزشک، ۱۲ نفر استاد دانشگاه، ۲۹ نفر کارمند، پنج نفر بازنشسته، چهار نفر وکیل یا قاضی، یک نفر روحانی، ۱۰ نفر دارای سایر مشاغل و یک نفر هم نماینده دور قبلی مجلس شورای اسلامی است.

۱۰۲ داوطلب در روز چهارم

جعفری با اشاره به اینکه از مجموع ۱۰۲ داوطلبی که ثبت نام آن ها در روز چهارم قطعی شده است، گفت: ۵۹ نفر در حوزه انتخابیه مشهد و کلات، هشت نفر در حوزه انتخابیه چناران و بینالود، دو نفر در حوزه انتخابیه فریمان، سرخس و بخش های احمدآباد و رضویه، دو نفر از حوزه انتخابیه گناباد و بجستان، چهار نفر از حوزه انتخابیه تربت جام، تایباد، باخرز، صالح آباد، دو نفر از حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات، زاوه، ۳ نفر از حوزه انتخابیه درگز، سه نفر از حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل آباد، هفت نفر از حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه، هشت نفر از حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب، یک نفر از حوزه انتخابیه قوچان و فاروج و سه نفر از حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار ثبت نام کرده اند.