اردبیل – استاندار اردبیل از لزوم شناسایی و جذب اردبیلی‌های مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در استان خبر داد.

به گزارش انتهاج، اکبر بهنام‌جو در نشست با معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه شناسایی و جذب اردبیلی‌های مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در استان ضروری بوده، گفت: باید با هماهنگی‌های لازم این امکان فراهم شود.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و گردشگری استان و مراودات انجام گرفته با کشورهای همسایه به خصوص جمهوری آذربایجان، افزود: با هماهنگی وزارت خانه لازم است تا نسبت به جذب سرمایه گذاران اردبیلی‌ مقیم خارج از کشور اقدام شود.

مشاور استاندار اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده مقرر است در آینده نزدیک زمان‌های برقراری نشست‌هایی با معاون اقتصادی، سیاسی و کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور و مدیران کل وزارت خارجه مرتبط تنظیم کرده و به همراه دفتر نمایندگی وزارت خارجه مسائل مهم استانی را پیگیری کنیم.

عظیم زاده یادآور شد: به طور حتم از پیشنهادهای مدیران وزارت امور خارجه برای جذب سرمایه گذاران ایرانیان مقیم خارج از کشور استفاده می‌کنیم.

معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه نیز در این نشست برای کمک به توسعه استان اردبیل در حوزه این وزارت خانه قول مساعد داد. در این جلسه مقرر شد رئیس اداره رفاه وزارت امور خارجه به استان اردبیل سفر کرده و از نزدیک موارد استان را بررسی کنند.