یزد– مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: با بهره گیری از سامانه کنترلی هوشمند روشنایی معابر، وضعیت معابر از راه دور کنترل و از اتلاف انرژی در ساعات پایانی شب جلوگیری خواهد شد.

به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، عبدالحمید عباس شیاری در بازدید از سامانه کنترلر هوشمند روشنایی معابر یکی از معابر اصلی شهر ، افزود : این سامانه شامل rtu و کنتاکتور و تجهیزات اندازه گیری است که قادر خواهد بود روشنایی معابر را در ساعات کم ترافیک کاهش و به صورت یک در میان یا یک سوم روشن یا خاموش کند.

وی اظهار کرد : با اجرای این سامانه نیازی به قطع و وصل چراغ ها به صورت دستی در شرایط کمبود تولید نیست و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری می شود.

این مسئول اضافه کرد : این سامانه دارای یک نرم افزار تحت وب بومی برای کنترل از راه دور و برنامه ریزی قطع و وصل روشنایی بر روی بستر اینترنت طراحی و اجرا شده است.

شیاری نصب بر روی تابلو های روشنایی در معابر اصلی شهر و امکان کنترل حدود ۱۰ هزار مجموعه چراغ را از مزیت های آن بیان کرد.

وی کاهش مصرف انرژی الکتریکی و افزایش طول عمر لامپ‌ها با بهره گیری از سامانه کنترلی هوشمند را متذکر شد و گفت : ساعت های پایانی شب تا ساعت های اولیه روز که رفت و آمد به حداقل ممکن می رسد، استفاده از این سیستم ها ضمن کاهش میزان مصرف انرژی باعث افزایش طول عمر چراغ ها و نیاز به تعویض کمتر لامپ های معیوب خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اشاره کرد: بر حسب نیاز در شرایط مختلف تعدیل بار روشنایی معابر بدون کاهش امنیت مردم با بهره مندی از سامانه های هوشمند صورت گرفته و می توان به کمک آن بار مصرف روشنایی را در شرایط پیک بار کنترل کرد.