مازندران– به گزارش انتهاج به نقل از فارس، علی اسماعیلی شنبه‌شب در مراسم استانی تجلیل از خبرنگاران مازندران که در مجتمع آموزشی نفت محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: روز خبرنگار بهانه‌ای است تا از زحمات و تلاش‌های این عزیزان تجلیلی صورت گیرد.

وی بیان کرد: توسعه پایدار زمانی معنا پیدا می‌کند که محیط زیست، تکنولوژی، ارتباطات و انسان مورد توجه قرار گیرند و برای اینکه مسؤولیت اجتماعی را به‌درستی انجام دهیم لازمه آن آگاهی بخشی است.

 نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس تصریح کرد: مازندران دارای بیش از ۳ میلیون نفر جمعیت است ولی در ایام تعطیل به حدود ۵ تا ۶ برابر بیشتر جمعیت خدمات ارائه می‌دهیم ولی هرچه تلاش کردیم که به میزان خدمات بودجه به این استان اختصاص یابد تاکنون نتوانستیم که رسانه‌ها این مطالبه را در اخبار برجسته کنند.

اسماعیلی اظهار کرد: مازندران به‌شدت درگیر مشکلات فاضلاب و پسماند است درست است در این بخش تلاش می‌شود ولی برای اینکه به نتیجه برسیم به حمایت قلم نیاز است.

ایجاد منطقه آزاد؛ مطالبه جمعی

وی با بیان اینکه منطقه آزاد مطالبه عمومی است، افزود: با تدبیر استاندار مازندران داریم به جایی می‌رسیم اما لازم است مطالبه جمعی باشد و منابع استانی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در این شرایط داریم دریا و زمین خود را از نظر سلامت از دست می‌دهیم، اظهار کرد: لازم است اصحاب رسانه در زمینه مشکلات محیط زیست ورود پیدا کنند و مسائل را برجسته کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ۵۰۰ سال پیش ۸۰ میلیون هکتار جنگل داشتیم که طی ۷۰ سال گذشته به ۱۸ میلیون هکتار و امروز به ۱۲ میلیون هکتار رسید و مسؤولان باید به کمک رسانه‌ها مازندران را نجات دهند که تنها راه تحقق این مهم دنبال کردن و پیگیری مطالبات جمعی استان است.