اصفهان– به گزارش انتهاج به نقل از فارس، عباس سیمکانی امروز درخصوص دیدار ذوب‌آهن و الاتحاد در آسیا اظهار داشت: ذوب‌آهن شروع خوبی داشت، در ۱۵ دقیقه اول بازی در دست سبز‌پوشان بود اما نتوانستند گلزنی کنند و الاتحاد حرفی برای گفتن نداشت و فقط دفاع می‌کرد اما در ادامه بازی متعادل‌تر شد.

کارشناس فوتبال اصفهان افزود: باز شدن دروازه ذوب‌ آهن در دقیقه آخر نیمه اول بسیار بود و باعث شد شاگردان منصوریان بازنده به رختکن بروند؛ عدم هماهنگی بین بازیکنان و تغییرات زیادی که در تیم ایجاد شد باعث شد ذوب‌ آهن نتیجه لازم را نگیرد.

زمان برگزاری بازی و آب و هوا شرایط را برای ذوب‌ آهن سخت کرد

وی با اشاره به عوامل حذف ذوب‌آهن عنوان کرد: چند عامل باعث شد که ذوب‌ آهن نتیجه نگیرد که نداشتن میزبانی یکی از این عوامل بود؛ شرایط آب‌ و هوایی قطر نیز مانند عربستان است و می‌توان گفت الاتحاد در هر ۲ بازی رفت و برگشت میزبان بود.

سیمکانی ادامه داد: بازیکنان ذوب‌آهن با این شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب عادت نداشتند و بازی کردن برای آن‌ها مشکل بود.

پیش‌کسوت فوتبال ذوب‌ آهن تصریح کرد: در بدترین شرایط ممکن لیگ قهرمانان آسیا پیگیری شد که ذوب‌ آهن در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی را از دست داد و در یک هفته اخیر چند بازیکن به این تیم اضافه شدند که نتوانستند هماهنگی لازم را پیدا کنند.

بازی‌ها پس از مرحله گروهی در بدترین زمان تمام شد

وی در ادامه بیان داشت: شاگردان منصوریان در دفاع نا‌هماهنگ بودند و از فاصله بین دفاع‌های کنار و دفاع وسط ضربه خوردند؛ ضمن این‌که از چند اشتباه فردی نمی‌توان گذشت؛ اشتباه محمد‌باقر صادقی روی گل دوم روحیه تیم را خراب کرد البته این اتفاق برای دروازه‌بانی پیش می‌آید، همچنین نباید از واکنش‌های خوب صادقی در نیمه اول گذشت.

سیمکانی با بیان این‌که بازی‌ها پس از مرحله گروهی در بدترین زمان تمام شد، گفت: زمانی که ذوب‌آهن در آمادگی کامل به سر می‌برد بازی‌ها تمام شد و همین‌ اتفاقات باعث می‌شود یک تیم نتیجه نگیرد.

برای موفقیت در آسیا به بازیکنان حرفه‌ای نیاز داریم

پیش‌کسوت فوتبال ذوب‌آهن خاطر‌نشان کرد: البته بر اساس ضرب‌المثل خوب اصفهانی که «هرچقدر پول بدهی آش می‌خوری» به این بازی بنگرید می‌بینید بازیکنان خارجی الاتحاد تأثیر‌گذاری زیادی داشتند اما مهاجم خارجی ذوب‌آهن ضربه سر در مقابل دروازه را به راحتی از دست داد.

وی تصریح کرد: بعد از گل چهارم الاتحاد خدا خدا می‌کردم بازی تمام شود اما بچه‌ها خوب به بازی برگشتند، ۲ گل زدند و اگر دقت می‌کردند حتی می‌توانستند بازی را با اختلاف یک گل ببرند، در کل باخت آبرومندانه‌ای رقم خورد.

سیمکانی با اشاره به عملکرد ایرانی‌های در آسیا متذکر شد: اگر قرار باشد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به جایی برسند باید بازیکنان حرفه‌ای در ترکیب خود داشته باشند.

کارشناس فوتبال اصفهان در پایان افزود: امیدوار هستیم تیم‌های ایرانی رقابت عادلانه‌ای داشته باشند، ما بازیکنان درجه ۲ و ۳ خارجی را جذب می‌کنیم اما حریفان ما بازیکنان درجه یک را، این‌که با تیر و کمان به جنگ ژ ۳ برویم درست نیست.