بجنورد– مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: مجوز ورود تماشاگران زن به ورزشگاه‌ها فعلا تنها برای مسابقات ملی است و تاکنون برای رویدادهای استانی شیوه‌نامه‌ای صادر نشده است.

به گزارش انتهاج، کوروش بهادری روز دوشنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیات اسکواش خراسان شمالی، با ابراز خرسندی از نخستین حضور رسمی بانوان در ورزشگاه آزادی، که پنجشنبه گذشته در جریان دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کامبوج صورت گرفت، اظهار داشت: برای اولین بار در سطح کشور با حمایت و پیگیری وزیر ورزش و جوانان، بانوان این امکان را یافتند که برای تماشای مسابقات تیم ملی فوتبال در ورزشگاه حاضر شوند.
وی افزود: این مجوز در حال حاضر معطوف و منحصر به حضور بانوان در مسابقات ملی در تهران است و تا کنون ابلاغی در خصوص مسابقات داخلی و استانی صادر نشده است.
بهادری، هرگونه اقدامی در این خصوص را منوط به دستور وزارت ورزش و جوانان دانست و خاطرنشان کرد: در صورت ابلاغ بخشنامه از سوی وزارتخانه، هیچ مساله ای برای ورود بانوان وجود ندارد و اقدامات قانونی به عمل خواهد آمد.

تقاضای بانوان برای تماشای بازی های تیم فوتبال اترک

وی با اشاره به تقاضای بانوان فوتبال‌دوست خراسان شمالی برای تماشای بازی های تیم فوتبال اترک استان در ورزشگاه ۱۹ مهر بجنورد، اظهار داشت: فعلا از نظر قانونی امکان این حضور فراهم نیست، اما در صورت صدور مجوز لازم از سوی مراجع بالادستی، تدابیر لازم برای حضور بانوان اندیشیده شده و زمینه ورود آنان فراهم خواهد شد.

تیم فوتبال اترک خراسان شمالی، که در لیگ دسته ۲ حضور دارد، تا کنون از چهار دیدار خود تنها یک امتیاز کسب کرده است.

این تیم سه‌شنبه هفته جاری پنجمین دیدار خود را برابر تیم شهرداری همدان در ورزشگاه ۱۹ مهر بجنورد انجام خواهد داد.

  • منبع خبر : ایرنا