به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد تاکید کرد: علاج همه دردهای مزمن جامعه حضور پرشور مردم در انتخابات و انتخاب افرادی اصلح است که جامعه را به سمت عدالت پیش ببرند.

وی گفت: باید همه مردم در انتخابات سال آتی شرکت کنند تا به فرموده مقام معظم رهبری دولتی جوان و انقلابی به وجود آید که کاستی های جامعه را برطرف کند.

وی افزود: در کنار دستاوردهایی که انقلاب داشت ما عقب ماندگی هایی نیز داریم که آن ها را کتمان نمی کنیم.

حجت الاسلام نوری اظهار داشت: نبود عدالت اقتصادی و فاصله طبقاتی، مشکلات معیشتی و دیگر مشکلات را انکار نمی کنیم و برای نظام اسلامی خوب نیست که عدالت اقتصادی درجامعه نباشد و مشکلات معیشتی و فاصله طبقانی مردم را آزرده کند.

وی با بیان این که رهبری در سخنان خود در جمع مردم آذربایجان شرقی بر رفع این مشکلات توسط دولت آینده تاکید دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم سخنان مقام معظم رهبری بر زمین نماند مسوولان باید چند برابر گذشته تلاش کنند و مردم نیز با انتخاب دولتی انقلابی و جوان در این کار همراه شوند تا مشکلات حواشی شهرها در برخی مناطق کم برخوردار حل شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه از مسوولان دستگاههایی که حقوق کارکنان خود را ماههاست پرداخت نکرده اند خواست تا به این کار اقدام کنند.

وی افزود: برخی مجموعه ها حقوق های عقب مانده دارند و صدای کارکنان آن ها نیز به گوش کسی نمی رسد و از سوی دیگر عید نزدیک است پس مدیران تلاش کنند و مجموعه هایی مانند استانداری و دیگر دستگاهها برای پرداخت این معوقات وارد شوند تا اگر حقوقی عقب مانده است پرداخت شود.

امام جمعه بجنورد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی گفت: مقام معظم رهبری در این سخنان در مورد برجام به مواردی اشاره کردند که یکی از آن ها خلف وعده های امریکا بود.

وی افزود: به فرموده رهبری دیگر نباید با حرف و وعده در مورد برجام قانع شد و فقط عمل طرف مقابل ملاک است.

حجت الاسلام نوری خاطرنشان کرد: اکنون برای همه آشکار شده که دشمن پایبند تعهدات خود نیست و همه احزاب و گروهها بدانند که با دشمن مذاکره نمی کنیم مگر این که به وعده های خود عمل کند زیرا عمل به تعهدات یک طرفه مفید فایده نیست.