به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

اسماعیل حسین پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید این باور را داشته باشیم که کشور تنها نباید با یک تفکر خاص مدیریت شود.

وی گفت: این نوع مدل از تبلیغات انتخاباتی خطرناک است و تنها القای تفکر جریانی خاص به مردم را در پی دارد تا اینکه در راستای توسعه سیاسی جامعه حرکت کند.

حسین پور عنوان کرد: برخی از جریان های تندرو که منافع آنها با منافع ملی در تضاد است در پی این هستند که حتی به قیمت کاهش مشارکت مردم گزینه مطلوب خود را از صندوق بیرون آورند.

وی افزود: این تفکر ناامیدی و یاس را به مردم القا می کند و به جمهوریت نظام نیز ضربه وارد می کند.

عضو حزب اتحاد ملت ایران ادامه داد: مردم باید احساس کنند که رای آنها مهم است و با مشارکت انتخاباتی در سرنوشت و آینده کشورشان اثرگذارند و در این‌صورت است که مشارکت انتخاباتی بیشتر می شود.

وی عنوان کرد: اکنون طیف های خاصی به‌دنبال کاهش مشارکت انتخاباتی هستند و خواسته های جناحشان بر مطالبات مردمی ترجیح می دهند در صورتی که این نوع تفکر به نفع مردم نیست و تنها کشور را وارد مشکلات بیشتر می کند.

حسین پور خاطرنشان کرد: تحریم های ظالمانه، مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و دخالت های پنهان برخی از جریان های سیاسی یاس و دلمردگی را در بین مردم ایجاد کرده است در صورتی که این دخالت ها موجب کاهش مشارکت در انتخابات شود بطور قطع ضربه به نظام وارد می شود.

وی افزود: این نوع از تبلیغات موجب بی انگیزگی مردم برای مشارکت در انتخابات می شود و نباید تفکرات برخی از جریان های سیاسی به مردم القا شود و بهتر است تا شرایطی فراهم شود تا تمامی تفکرات و احزاب در این کارزار دخالت داشته باشند.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی نباید تکصدا بود و تصمیمات باید بر مبنای خردجمعی شکل گیرد و اگر پایگاه مردمی در انتخابات کاهش یابد در این صورت جایگاه نظام هم پایین می آید و باید انتخاباتی آزاد و رقابتی داشته باشیم و همه مردم در این فرآیند سیاسی دخالت داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خراسان شمالی تصریح کرد: تجربه ثابت کرده که در خصوص انتخابات در ایران میان مشارکت و رقابت ارتباط تنگاتنگی وجود دارد؛ هرگاه که مردم احساس کردند که یک انتخابات رقابتی وجود دارد و رقابتی جدی موثر است، میزان مشارکت هم بالا بوده و هرگاه هم که مردم احساس کنند که رقابتی جدی در انتخابات وجود ندارد و جریان های سیاسی به شکل موثری به رقابت با هم نمی پردازند، مردم هم رغبتی به مشارکت در انتخابات نشان نمی دهند.

مشارکت و مشروعیت

این فعال سیاسی خراسان شمالی در مورد اهمیت مشارکت انتخاباتی نیز گفت: مشارکت در انتخابات یکی از اصول مهم دموکراسی و از شاخص های میزان مقبولیت و مشروعیت نطام سیاسی است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از سطوح و عرصه های مهم مشارکت سیاسی، شرکت مردم در انتخابات است، مشارکت شهروندان در انتخابات موجب تقویت همبستگی، وحدت ملی و تضمین کننده امنیت ملی جمهوری اسلامی می شود.

حسین پور ادامه داد: مشارکت انتخاباتی باید امنیت داخلی کشور را ارتقا بخشد و مشروعیت نظام سیاسی را تثبیت و در مقابله با تهدیدات خارجی که امنیت داخلی را به خطر می اندازد نقطه قوتی محسوب شود.

هراس از موفقیت در برجام

این فعال سیاسی با اشاره به برجام و فضای اقتصادی کشور تصریح کرد: یکی از مواردی که باعث کاهش مشارکت در انتخابات می شود و در انتخابات مجلس هم موثر بود، اوضاع و شرایط خاصی است که به دلیل تحریم ها در کشور ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: اگر مذاکرات وین به نتیجه برسد مردم در انتخابات مشارکت بیشتری خواهند داشت، چون مردم به تأثیر آن بر آینده اقتصادی و سیاسی کشور آگاه‌ هستند.

حسین پور بیان کرد: موفقیت در برجام نگاه جهانیان را به کشور ما عوض خواهد کرد و تحریم ها برداشته و مبادلات جهانی به نفع ایران تمام می شود.

وی ادامه داد: تفکری که برجام را به سرانجام برساند و سایه تحریم های ظالمانه را از سر مردم بردارد، این تفکر قادر به حل سایر مشکلات جامعه نیز است.

حسین پور با بیان اینکه با موفقیت در برجام خونی جدید بر کالبد ملت تزریق می کند، گفت: برخی از جریان های سیاسی نیز از موفقیت برجام هراس دارند و سعی دارند تا هر طوری شده انتخابات آتی را به نفع خود تمام کند.

حل مشکلات اقتصادی و تغییر چهره سیاسی ایران

این فعال سیاسی خراسان شمالی در ادامه حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور و تغییر چهره سیاسی ایران در سیستم بین الملل را از مهمترین برنامه های رییس جمهوری آتی عنوان کرد.

حسین پور افزود: دشمنان سعی کردند در این سالها با ایران هراسی چهره ایران را در جهان تخریب کنند و ایران را عامل ناامنی در خاورمیانه جلوه دهند و سعی کردن تا با تحریم ها کشور ما را در مقابل سیاست های خود تسلیم کنند.

وی ادامه داد: این تحریم های ناجوانمردانه بر معیشت مردم و اقتصاد کشور تاثیرگذاشت و مشکلات زیادی را برای مردم ما ایجاد کرد.

حسین پور تصریح کرد: رییس جمهور آینده باید بر روی این دو شاخص اساسی تصمیم بگیرد و هم چهره کشور را در جهان اصلاح کند و هم مشکلات اقتصادی را برطرف کند.