یزد-مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و HSE آبفای استان یزد از به کارگیری تمام ظرفیت ها و اکی‍پ های عملیاتی در سطح استان به منظور حفظ پایداری تاسیسات و تداوم خدمات آبرسانی در ایام نوروز خبر داد.
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد ، فرامرز شاکری با توجه به اهمیت تامین آب شرب مشترکین استان گفت: با فعالیت و خدمات ۶۴۵ اکی‍پ عملیاتی در سطح استان، خوشبختانه در این ایام با هیچ گونه اختلال گسترده در عملکرد تاسیسات توقف طولانی مدت در خدمات آبرسانی و بروز شرایط بحرانی مواجه نشدیم.
شاکری اظهارداشت : در روزهای آخر سال با افزایش بی سابقه، مصرف آب به ۴۲۰۰ لیتر در ثانیه رسید که با هماهنگی و اقدامات به موقع هیچ مشکلی در ارایه خدمات به وجود نیامد.
وی با اشاره به این که با پیش بینی کارشناسان احتمالا تابستان امسال با تغییر شرایط جدی در شاخص های طبیعی مواجه خواهیم شد اظهارداشت: علاوه بر تلاش متولیان حوزه تامین آب مصرف کنندگان نیز باید در مصرف آب دقت نظر کافی داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به اهم فعالیت های شرکت آبفا در ایام نوروز خاطر نشان کرد: رفع نشتی تعداد زیادی از کنتورهای آب مشترکین، تعویض الکترو پمپ های مجتمع آبرسانی تنگ چنار و بهسازی چاه آب شرب مجتمع زردین از جمله این اقدامات می باشد.
مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و HSE آبفای استان از دیگر فعالیت های این شرکت را بهسازی چاه آب رشکوییه و وارد مدار بهره برداری نمودن آن در راستای افزایش تامین آب روستاهای مجتمع آبرسانی گاریزات و هم چنین آبرسانی سیار به روستاهایی که با کمبود آب در ایام تعطیلات مواجه بودند عنوان کرد.
وی در پایان، با اشاره به در پیش رو بودن فصل گرما و افزایش میزان مصرف آب، خواستار همراهی بیشتر مشترکان در مدیریت مصرف آب شد و گفت: آبفا همواره تلاش می کند با ارتقاء سطح خدمات خود، خدمت‌رسان شایسته ای برای مردم باشد.