یزد- امام جمعه یزد اظهار کرد: حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی و جلوگیری از توطئه‌های استکبارجهانی باید محور تصمیم مسئولان قرار گیرد و با همدلی و هوشیاری است که می‌توان بر مسائل و مشکلات غلبه کرد.

به گزارش انتهاج، محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اینکه همکاری مردم در کنار اقدام‌های مسوولان برای کاهش گرانی‌ها در جامعه امری ضروری است ادامه داد: فعالان اقتصادی و بازاریان نسبت به مردم باید انصاف بیشتری داشته باشند و  جلو مشکلات را بگیرند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه کرونا تمام کشورهای جهان را درگیر کرده و اقتصادهای بزرگ جهان را هم به گرفتاری مبتلا کرده یادآورشد: در کشورهای اروپایی و آمریکایی مشکلات بسیار بدتر و سخت‌تر از ایران است و آمار ثبت‌نام بیکاری در این کشورها بسیار بالاست.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد همچنین با بیان اینکه ایران با وجود تحریم وضعیت بسیار خوبی برای خود حفظ کرده گفت: در عین حال ما موضوع کرونا و بیکاری‌ها را مدیریت کردیم و در کنار آن مردم هم در لبیک و پاسخ به فرمایش مقام معظم رهبری با حضور در رزمایش مواسات بسیاری از مشکلات را برطرف کردند.

ناصری خاطرنشان کرد: در کشورهای غربی از جمله انگلستان بی‌توجهی به اقشار مختلف مردم به ویژه سالمندان را مشاهده می‌کنیم که هیچ خدمتی از سوی دولت دریافت نمی‌کنند ولی در ایران همه افراد با هر سن و وضعیت مالی خدمات درمانی را دریافت کردند و به همین دلیل هم مشکلات بسیار کم شده است.

وی به شعار امسال اشاره کرد و با بیان اینکه جهش تولید به معنای این نیست که به کارخانه‌ها تسهیلات برای افزایش تولید بدهیم عنوان کرد: ما باید در کارخانه‌ها آن چیزی را که از خارج کشور وارد می‌کنیم و به بیگانگان وابسته هستیم تولید کنیم.

امام جمعه یزد گفت: اگر ما در داخل توانمندی‌های خود را درک و استعدادمان را شکوفا کنیم و زمینه‌ای فراهم شود که نیاز به واردات نداشته باشیم زمینه رشد کمی و کیفی تولیدمان در داخل فراهم می‌شود و به این ترتیب جهش تولید هم به صورت کامل تحقق پیدا می‌کند.