بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی امروز در جمع مدیران استان با اشاره به اهمیت نقش خبرنگاران و توجه به معیشت این قشر اظهار داشت: خبرنگار دیدبان جامعه دینی بوده و در قلب جامعه قرار دارد؛ از این‌رو نباید در اولیات خود بماند.

وی افزود: اوضاع اشتغال در همه‌جا خراب است، اما گاهی مظلومیت خاصی در برخی از گروه‌ها وجود دارد که یکی از این گروه‌ها اصحاب رسانه‌ها و خبرنگاران هستند که با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه ما به دلیل خست و بخل در اقتصاد به فرهنگ خود خسارت وارد می‌کنیم، تصریح کرد: اقتصاد در فرهنگ نقش اساسی دارد و به همین دلیل هم اقتصاد و فرهنگ دوگانه به‌هم‌پیوسته محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به وضعیت بودجه کشور، افزود: بودجه کشور ما نامتوازن است، به‌گونه‌ای که بودجه فرهنگی ما بسیار اندک بوده و در حالی که انقلاب ما فرهنگی است ولی فرهنگ در بودجه‌بندی مظلوم‌ترین بخش است.

یعقوبی با تأکید بر عدالت در توزیع امکانات، اضافه کرد: بودجه، امکانات کشور است و باید در توزیع آن عدالت باشد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در بودجه‌نویسی متوازن عمل نمی‌کنیم، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت بودجه نامتوازن و بودجه‌های اسراف گرایانه و بودجه نفتی از عیوب اقتصاد ما است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: رسانه‌ها باید در این زمینه فعالیت کنند که چرا برخی از بخش‌های جامعه از جمله بخش فرهنگ و رسانه در بودجه دیده نشده و یا بسیار اندک دیده می‌شود.