بجنورد - رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از آمادگی این استان برای صادرات ماسک و محلول ضدعفونی کننده به کشورهای اروپایی و آسیایی خبر داد.

به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی٬ سعید پورآبادی در خصوص صادرات محصولات بهداشتی در ویدئو کنفرانسی که با روسای انجمن صنعتگران و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی برگزار شد اظهار داشت: امروزه شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورها باعث شده اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری برای مراودات تجاری بین کشورها صورت نگیرد که اتاق بازرگانی خراسان شمالی با ابتکار عمل آمادگی خود را برای برگزاری نشست‌های تجاری و‌جلسات دوجانبه به‌صورت مجازی با بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی اعلام می‌کند.

وی همچنین از آمادگی خراسان شمالی برای صادرات محصولات بهداشتی از جمله ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده مازاد مصرف استان به کشورهای ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبرداد و افزود: این استان در پیشگیری از ویروس کرونا در تولید محصولات و اقلام بهداشتی جزو استان‌های پیشتاز در سطح کشور شناخته شده که توانسته در مدتی کوتاه اقدام به راه اندازی کارخانجات تولید الکل ، محلول و ماسک کند.

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: برای سهولت در برقراری ارتباطات و مبادلات تجاری و اطمینان بخشی انجام معاملات، اتاق بازرگانی خراسان شمالی آمادگی راه اندازی دفاتر توسعه تجارت خارجی در کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی دارد.

پورآبادی در این ویدئو کنفرانس به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های بالقوه استان خراسان شمالی برای تولید محصولات مشترک و محصولات تولیدی آن کشورها برای حضور در بازارهای آسیای شرقی و میانه اشاره کرد که با استقبال روسای انجمن ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی مواجه شد.

در این ویدئو کنفرانس هر سه کشور آمادگی تامین کالاها و ماشین آلات مورد نیاز ایران در مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا که باعث شده واردات به ایران به سختی انجام شود اعلام کردند.

مطالعه بیشتر:

رفع مشکل کمبود ماسک در خراسان شمالی با تولید روزانه ۳ هزار ماسک
صادرات ۱۸۰ میلیون دلاری محصولات آرایشی ایرانی/ کاهش واردات لوازم آرایشی و بهداشتی