به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حسن‌رضا میربلوکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاخص بهره مندی از گاز در سطح کشور ۸۲ درصد است.

وی با بیان اینکه استان در شاخص بهره مندی از گاز شهری نیز سه درصد از کشور بالاتر است افزود: شاخص بهره مندی از گاز شهری در استان ۱۰۰ درصد و در کشور ۹۷ درصد است.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ شهر استان خراسان شمالی از گاز برخوردار شده اند اظهار داشت: از این نظر این استان در ردیف ۱۰ استانها در سطح کشور قرار گرفته است.

وی تعداد کل روستاهای قابل گاز رسانی در استان را ۷۵۵ روستا عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۷۴۰ روستا گازرسانی شده است که از این نظر در سطح کشور در جایگاه سوم قرار گرفته ایم، استان همدان و اصفهان به ترتیب اول و دوم هستند.

میربلوکی تعداد کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار گاز دار استان را ۷۲۰ روستا دانست و افزود: از این تعداد ۷۰۸ روستا تاکنون گازدار شده اند اما مابقی به دلیل سرانه بالای هزینه به ازای هر خانوار ۱۲۰ میلیون ریال شرایط گاز رسانی را ندارند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: تعداد ۳۸ روستای بالای ۱۰ خانوار و زیر ۲۰ خانوار وجود دارد که تاکنون ۲۵ روستا گاز رسانی شده است.

میر بلوکی افزود: ۷۶ روستا در استان زیر ۱۰ خانوار جمعیت دارند که تاکنون از این تعداد ۱۳ روستا از گاز بهره مند شده اند.

وی در مجموع تعداد روستاهای استان را ۸۳۴ روستا عنوان کرد و افزود: تاکنون به ۷۴۶ روستا گاز رسانی شده است.

در مجموع تا پایان آذرماه سال جاری مشترکان گاز استان ۲ میلیارد و ۵۳ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۶۲۰ متر مکعب گاز مصرف کردند، این مشکترکان در سال گذشته دو میلیارد و ۷۰۴ میلیون و ۱۱۰ هزار متر مکعب گاز مصرف کرده بودند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.