رئیس کمیته مردمی ستاد استانی ویروس کرونا در خراسان شمالی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون خیران این استان شش میلیارد و 413 میلیون تومان به بخش های مختلف کمک کردند.

رئیس کمیته مردمی ستاد استانی ویروس کرونا در خراسان شمالی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون خیران این استان شش میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومان به بخش های مختلف کمک کردند.

به گزارش انتهاج، امیر گواهی با اشاره به اینکه در شهرستان فاروج خیران مبلغ ۴۸ میلیون تومان را از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون کمک کردند، گفت: با مبلغ مذکور ۱۲۱ بسته غذایی میان مردم نیازمند توزیع شده است.

وی همچنین از ورود رقم سه میلیارد تومان تجهیزات بیمارستانی به بیمارستان این شهرستان توسط  یکی از خیران فاروجی خبر داد.

گواهی در رابطه با کمک ها در شهرستان گرمه توضیح داد: در این شهرستان نیز خیران با جمع آوری مبلغ ۸۰ میلیون تومان، دو هزار بسته غذایی و بهداشتی را آماده کرده و در سطح روستاهای این شهرستان توزیع کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن توسط گروه های مردمی در این شهرستان کارگاه تولید ماسک نیز فعال شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تامین نیرو برای کنترل ورود و خروج مبادی شهری در جاجرم توسط نیروهای هلال احمر انجام شد، توضیح داد: بسته های غذایی و بهداشتی با جمع آوری ۶۰ میلیون تومان تامین و در میان افراد نیازمند توزیع شد و علاوه بر آن برای این افراد یک هزار و ۷۰ ماسک نیز تهیه شد.

وی تصریح کرد: کمک ۷۹ میلیون تومانی در شهرستان راز و جرگلان توسط خیران و تامین و توزیع بسته های غذایی و بهداشتی توسط رقم جمع آوری شده، انجام شده است و در شهرستان مانه و سملقان نیز ۷۸ میلیون تومان جمع آوری شد که علاوه بر تهیه بسته های غذایی و بهداشتی، چند راس گاو و گوسفند برای در اختیار قرار دادن آن برای نیازمندان ذبح شد.

رئیس کمیته مردمی ستاد استانی ویروس کرونا در خراسان شمالی با بیان اینکه در شهرستان شیروان با مبلغ جمع آوری شده توسط خیران از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، اجاره بهای تعدادی از مغازه ها پرداخت و توسط یکی از خیاطان این شهرستان تعداد مانتو و پوشاک مخصوص پرستارها آماده و در اختیار آن ها قرار گرفته شد، افزود: علاوه بر آن در این شهرستان طرح نذر ۱۸ قرص نان انجام و بسته های غذایی و بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

به گفته گواهی کمک های مردمی جمع آوری شده در این شهرستان رقم ۲۸۰ میلیون تومان بوده است.

وی کمک های انجام شده در اسفراین را تهیه لوازم و تجهیزات بیمارستانی، تهیه ۲۰ هزار عدد ماسک سه لایه، ذبح گوسفند و توزیع بسته بهداشتی و غذایی به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

گواهی خاطرنشان کرد: مجمع خیران سلامت استان نیز رقم یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان در این عرصه کمک کردند.

وی در ادامه به طرح پیش آهنگان سلامت نیز اشاره کرد و گفت: بررسی ها برای شناسایی افرادی که با ابتکار خود می توانند یک فناوری در بحث ویروس کرونا داشته اند باشند، در حال انجام است.

رئیس کمیته مردمی ستاد استانی ویروس کرونا در خراسان شمالی ادامه داد: در بجنورد نیز مرکز نیکوکاری نخبگان مبلغ ۱۰ میلیون تومان، پویش کوهنوردان ۲۰ میلیون تومان، بازار اصناف ۴۰ میلیون تومان به همراه اهدای چهار طاقه پارچه مخصوص تولید ماسک و … کمک شد.

به گفته وی توزیع بسته های غذایی گرم و بهداشتی توسط اقشار مختلف، ضدعفونی کردن معابر با مشارکت شهرداری از دیگر اقداماتی بوده است که در این شهرستان انجام شده است.

گواهی ادامه داد: به عنوان مثال توسط یکی از کارآفرین ها در این استان گانی تولید شده که دارای سیستم تهویه است و این محصول تحویل معاونت غذا و دارو داده شده تا تاییدیه های لازم را دریافت کند.

وی تاکیدکرد: طرح اتاقک ضدعفونی از دیگر طرح های ابتکاری بوده که در این استان انجام شده است.