ارومیه –فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در راستای هوشمندسازی اقدامات پلیس امسال در دستور کار قرار دارد.

به گزارش انتهاج، سردار مسعود خرم نیا صبح شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت هفته ناجا در ارومیه اظهارداشت: پلیس در جهت هوشمند سازی منابع انسانی و سامانه ها با بهره گیری از سامانه ها در زمینه رصد مرزها و مسائل اجتماعی اقدامات شایسته ای را انجام داده است.

وی با بیان اینکه مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بد اخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است افزود:کشف بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر از جمله دیگر موفقیت های پلیس استان در حوزه مقابله با جرم بوده که این رقم قابل مقایسه با نیمه نخست سال گذشته نیست.

وی انهدام ۱۱۴ باند سرقت و کشف بیش از ۳۷ میلیارد ریال اقلام سرقتی و بازگرداندن آن به صاحبانشان را از دیگر اقدامات انتظامی استان برشمرد و عنوان کرد: این امر با اهتمام ویژه پلیس در خصوص کشف سرقت و دستگیری سارقان محقق شده به طوری که ۹۰ درصد سرقت از منزل، اماکن دولتی و خودرو در آذربایجان غربی طی سال جاری کشف شده است

سردار مسعود خرم‌نیا اظهار داشت: اجرای طرح‌های همسایه بانی، شورای معتمد محلات و آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به بیش از ۴ هزار نفر در راستای امنیت آفرینی بیشتر به شهروندان، از دیگر اقدامات پلیس است.

وی ادامه داد: شعار امسال ناجا «پلیس هوشمند، امین مردم» انتخاب شده زیرا براساس برنامه‌ریزی‌ها بهره‌گیری از سامانه‌های پیشرفته در راستای تسهیل در ماموریت‌های پلیس در دستور کار انتظامی استان نیز قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم گفت: خدمت به مردم در راستای کسب رضای الهی، توفیق بزرگی بوده که خداوند متعال نصیب نیروهای مسلح و کارکنان نیروی انتظامی در ایران اسلامی کرده‌است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی با بیان اینکه کار پلیس در نظام اسلامی عبادت بزرگی به شمار می‌رود زیرا این نیرو در خدمت خدا و قرآن و تامین امنیت جامعه اسلامی است اظهار داشت: امنیت و اقتدار موجود در کشور و آذربایجان‌غربی، مدیون ازخود گذشتگی نیروهای نظامی و انتظامی است.

در پایان نیروهای مسلح آذربایجان‌غربی از مقابل تمثال امام راحل و مقام معظم رهبری رژه رفته و با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

  • منبع خبر : مهر