به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی اظهار داشت: مردم می‌خواهند به مدیر دسترسی داشته باشند و اگر این امر ممکن نشود موجب نارضایتی می شود.

امام جمعه موقت تهران گفت: مدیران حتما نبود مانع برای ارتباط با مردم را برنامه ریزی کنند و در اجرا هم با مردم همراه باشند.

وی با بیان اینکه نظامی موفق است که از امکانات حکومت برای فرهنگ سازی استفاده کند، اظهار داشت: مدیران نباید از حرص و طمع به هنگام انجام وظیفه تبعیت کنند و فردی که چندبار در مقابل وسوسه ها کوتاه بیاید بطور قطع مسوولیت و مملکت و دین خود را می فروشد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به اینکه دین داری و خداباوری ستون های دین هستند، افزود: قدم دوم در فرهنگ سازی نظام اسلامی داشتن دغدغه فقرا و گرفتاران است و قدرت حکومت ها باید برای رفع مشکلات آحاد جامعه در اختیار گرفته شود و معیشت آنان را تامین کنند.

وی همچنین با بیان اینکه مردم باید به مسائل جاری جامعه حساس باشند،گفت: نظارت بر امر به معروف و نهی از منکر را از حالت رکود و بی تفاوتی، خارج کنند.

وی افزود: شجاعت از ویژگی های مدیر است که به خاطر مردم و مسوولیت ها، گاهی حتی آبرویتان را هزینه کنید و به خاطر خدا از آرامش تان بگذرید.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش گفت: نماز بهترین ابزار مصون سازی اخلاقی جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی و انحرافات است و ادارات، نهادهای آموزشی و تربیتی باید فضاهای نمازخوانی پاکیزه و بانشاط ایجاد کنند.

وی افزود: رویکرد اسلام «به من چه ربطی دارد» و «به تو چه ربطی دارد»؛ نیست؛ این سخن مربوط به افراد فردگرا، خودخواه و خودبین است. انسان اگر عضویت خودش را در یک جامعه بزرگ درک کرده باشد، سرنوشت جامعه را سرنوشت خود می‌داند و نسبت به سرنوشت دیگران ساکت نمی‌نشیند.

استاندار خراسان شمالی هم در این نشست با بیان اینکه مردم با الهام کیری از فرهنگ نهضت عاشورا درس صبر و استقامت و ایثار را فراگرفته اند و فرهنگی ولایتمداری دارند گفت: فرهنگی که مردمانش یادگرفته اند نظام از پیکره آنان جدا نیست و مکتب حاج قاسم سلیمانی در آن شکل گرفته است سرآمد دیگر فرهنگ ها است.

محمدعلی شجاعی با انتقاد از برگزاری جشنواره ورزشی در ایام شهادت در استان گفت: با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب برگزاری جشنواره ورزشی در روز شهادت کاری نابخشودنی بود که در کنار ورود سیستم قضایی به مساله، با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان رییس هیات ورزشی را عزل کردیم.