گلستان– به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم، رئیس کل دادگستری گلستان در تشریح جزئیات فعالیت این باند گفت: اعضای این باند در گروه‌های ۵ و ۶ نفره‌، در جاده‌های خلوت خودروهای خود را واژگون می‌کردند و با صحنه‌سازی پلیس و اورژانس را به محل تصادف می‌کشاندند.

هادی هاشمیان افزود: پس از انتقال مصدوم به بیمارستان، اعضای این باند گزارش‌های پزشکی و مراکز تصویربرداری را با تفسیری که مدنظرشان بود روی سربرگ‌های این مراکز که از قبل جعل کرده بودند می‌نوشتند و با مهر و امضای جعلی پزشکان این مراکز‌، گزارش‌ها را به پزشکی قانونی ارائه می‌کردند.

وی ادامه داد: پس از ماه‌ها کار تخصصی سربازان گمنام امام زمان (عج) و بازپرس پرونده، پنج نفر سرکرده اصلی این شبکه دستگیر و ۱۵۰ سر‌شاخه و ۵۰۰ زیرشاخه این باند که در استان‌ها‌ی گلستان، مازندران، خراسان شمالی، اصفهان و یزد فعالیت می‌کردند شناسایی شدند.

به گفته هاشمیان، بیش از دو هزار برگ اوراق و اسناد از این شبکه کشف شد که توانسته بودند نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان از بیمه‌های سراسر کشور تحصیل مال نامشروع داشته باشند که با اقدام سربازان گمنام امام زمان (عج) از پرداخت ۳ میلیارد تومان دیگر به آنان پیشگیری شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تصادف عابر پیاده با خودرو، موتورسیکلت با خودرو و واژگونی عمدی خودرو سه شگرد اصلی اعضای این شبکه در تصادفات ساختگی بوده است.

هادی هاشمیان افزود: اعضای این باند ۵ نفره دستگیر شده اند و هم اکنون در زندان هستند.