سمنان – رئیس پلیس آگاهی استان سمنان از دستگیری سارق میلیاردی در استان خبر داد و گفت: رد پای سارق محتویات داخل خودرو در شهر سمنان شناسایی و این فرد معتاد دستگیر شد.

به گزارش انتهاج، سرهنگ رضا بینقی در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینکه در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو سطح شهر سمنان موضوع در دستور کار رسیدگی پلیس آگاهی قرار گرفت، اظهار کرد: پس از تحقیقات تخصصی ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی طی پایش داده های به دست آمده رد متهم معتاد و سابقه‌دار مورد شناسایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با هوشیاری ماموران متهم طی اقدام غافلگیرانه پلیس در منزل پدری اش دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد، افزود: متهم پس از بازجویی‌های فنی به ۱۷ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهر سمنان اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان سمنان بابیان اینکه سرقت های این فرد شامل مواردی نظیر طلا، وجه نقد و لوازم الکترونیکی است، خاطر نشان کرد: طبق نظر کارشناسان این اموال مسروقه بالغ بر دو میلیارد ریال ارزش مالی دارد.

بینقی بابیان اینکه متهم پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، تصریح کرد: از شهروندان و هم استانی ها تقاضا می‌شود خودرو خود را در مکان روشن و امن پارک کرده و حتما از قفل فرمان برای ایمنی بیشتر استفاده کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک حتما آن را به پلیس اطلاع دهند.