به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روابط عمومی استانداری این استان خراسان شمالی ،احمد برادران روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان جاجرم اظهار داشت: این در حالیست که نظام در تمام حوزه ها ، عملکرد خوبی داشت و درعرصه های بین المللی نیز موفقیت های زیادی کسب کرد.
رییس ستاد انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی استان خراسان شمالی اظهارداشت : با وجود مسایل و مشکلات بسیاری که دشمنان برای نظام ایجاد کردند، جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از توان داخلی در تمام حوزه ها پیشرفت های خوبی دارد.
برادران اظهارداشت : نظام با اقتدار در تمام صحنه های بین المللی حضور دارد و به عنوان یک مدل و الگو در دنیا مطرح است.
وی خدمات نظام و دولت در حوزه زیربنایی و زیرساختی در کشور از جمله استان خراسان شمالی را مطلوب دانست و گاز دار شدن تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار، و توسعه و تجهیز مراکز درمانی و دسترسی آسان مردم به خدمات بهداشتی در این خطه شمالشرق کشور را نمونه هایی از این دستاوردها اعلام کرد.
معاون استاندار خراسان شمالی حذف ۴۵ مدرسه سنگی و خشتی ، گاز دار کردن یک هزار ۳۴۰ کلاس درس ، استقرار اورژانس هوایی و مراکز جامع سلامت را از بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در این استان اعلام کرد و خواهان انعکاس این دستاوردها از سوی رسانه ها به مردم برای ایجاد امید و نشاط در شد.
نگرانی از وضعیت کرونایی استان
جانشین استاندارخراسان شمالی از وضعیت موج چهارم ویروس کرونا و روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان ابراز نگرانی کرد و از مردم خواست تا دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و با پرهیز از دورهمی و مجامع عمومی سرعت انتقال ویروس کرونا را کاهش دهند.
برادران اظهارداشت : تنها با یک هم افزایی عمومی و رعایت سفت و سخت پروتکل های بهداشتی می توانیم همانند گذشته این ویروس را کنترل کنیم.
براساس آخرین آمار هم اکنون ۳۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان خراسان شمالی بستری هستند و در هفته اخیر بیش از پنج بیمار نیز براثر ابتلا به این بیماری جان باختند و آمار بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در هفته جاری حدود دو برابر افزایش یافت و از هشت شهرستان استان پنج شهرستان در وضعیت قرمز، دو شهرستان نارنجی و یک شهرستان نیز زرد قرار دارد و از لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی این استان در وضعیت قرمز قرار دارد.
در پایان این نشست مصفطی حاج زاده به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان جاجرم در جنوب غربی استان خراسان شمالی معرفی و از خدمات رضا آذری که ۳۱ تیرماه ۹۷ به این سمت منصوب شده بود، قدردانی شد.