یزد- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دکتر « محمد آقایی» خیری نیک‌اندیش و چهره‌ای خوش‌نام در حوزه بهداشت و درمان میبد بود که در طول عمر خود با در نظر گرفتن رضایت الهی خدمت صادقانه به مردم را با نگاهی معنوی پیش گرفت.

به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد ، آیت‌آلله محمدرضا ناصری در پیامی  درگذشت این پزشک را تسلیت گفت و نوشت: این ضایعه را خدمت خانواده آن مرحوم، جامعه ایثارگر و پرتلاش بهداشت و درمان و مردم شریف میبد تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند متعال صبر و اجری وسیع برای بازماندگان و علو درجات و همنشینی با صلحا و ابرار برای آن مرحوم مسئلت دارم.

همچنین استاندار یزد در پیامی با تسلیت درگذشت دکتر محمد آقایی میبدی از پزشکان خیر شهرستان میبد گفت: این پزشک بزرگوار عمرش را در مسیر درمان و کاستن آلان بیماران جامعه خصوصا مستضعفان سپری کرد.

در بخشی از پیام محمدعلی طالبی آمده است :خبر تلخ درگذشت ‌طبیب خیر و فداکار زنده یاد دکتر آقایی موجب تاثر و تالم اینجانب شد و بی تردید خدمات الهی و خداپسندانه آن انسان وارسته برگ زرینی است که در کارنامه آن سالک راه حق می درخشد.

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در پیامی با تسلیت درگذشت دکتر آقایی نوشت:این روزها، برای خانواده سلامت روزهای دردناکی است، از دست رفتن همشهریان در پیش چشممان و فراگیری رنج در بین مردم، خستگی را دوچندان می‌کند.

محمدرضا میرجلیلی افزود: خبر درگذشت دکتر آقایی اسوۀ ایثار و مهربانی و پزشک نامور میبدی است که دنیا و مافیها پیش چشمش هیچ بود همۀ ما را متأثر ساخت.

دکتر محمد آقای  پزشک خیر میبدی که از بیمارانش فقط ۵۰۰ تومان حق ویزیت می‌گرفت سرانجام دیروز( سه شنبه) به دلیل ابتلا به کرونا به مدت ۲۰ در بیمارستان میبد بستری بود به دیار باقی شتافت.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی با تسلیت درگذشت دکتر آقایی میبدی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به کاروان شهدای جبهه سلامت پیوست، نوشت : رفتار و منش این پزشک الگویی برای پزشکان سراسر کشور باقی می ماند.

به گزارش سه‌شنبه شب دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، در بخشی از پیام دکتر سعید نمکی آمده است: در شرایطی که کادر سلامت کشور، این روزها در خط مقدم مقابله با پاندمی کرونا جان خود را سردست گرفته اند شنیدن خبر پر کشیدن پزشک بسیار محبوب و مردمی شهرستان میبد، مرحوم دکتر محمدآقایی بسیار مرا متاسف و اندوهگین کرد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز ( سه شنبه) اعلام کرد که از اوایل اسفند ۹۸  تاکنون ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۳۳ هزار و ۲۹۹ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ششم  آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۹۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند که

از این تعداد ۲ هزار و ۱۳۵ نفر آنها بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۶۳ هزار و ۶۱۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین چهار هزار و ۹۹۵ نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند که  تاکنون چهار میلیون و ۷۸۶ هزار و ۷۶۹ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد:شرایط  استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان از لحاظ  شیوع کرونا قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.