به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

سعید علیپور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مراکز در امامزاده غیبی، امامزاده حمزه رضا (ع) در شهر زیارت و امامزاده شیخ مقدم روستای الله آباد در بخش مرکزی این شهرستان فعال شده است که تا پایان سال یک مرکز دیگر هم در مسجد محمد رسوالله (ص) شیروان ایجاد می شود.

وی فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی را از جمله اقدامات انجام شده در این مراکز عنوان کرد و گفت: این مراکز با شناسایی خانواده های نیازمند تاکنون اقدام به توزیع بسته های معیشتی، تعمیرات منزل، خرید لوازم منزل و پوشاک، کمک معیشت، مشاوره و برگزاری کلاس های سبک زندگی برای شهروندان کرده اند.

علیپور با بیان اینکه برای سال آینده این مراکز در روستاها ایجاد می شود، افزود: مراکز افق با حضور خودجوش مردم و با مدیریت روحانی مسجد اداره می شود و هزینه های صورت گرفته از آن با کمک خیران و منابع موقوفاتی تامین می شود که تاکنون توسط گروه های جهادی زیرمجموعه این مراکز سه پروژه تعمیر منزل، یک طرح اشتغالزایی و کمک به نیازمندان شهرستان صورت گرفته است.

برق، دزد را گرفت

فرمانده انتظامی فاروج گفت: سارق کابل برق در این شهرستان دچار برق گرفتگی شده و دستگیر شد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ یدالله نوروزی اظهار داشت: در پی وقوع یک مورد برق گرفتگی در یکی از خیابان های فاروج، بلافاصله عوامل انتظامی و اورژانس به محل اعزام شدند که در این حادثه سارق در حین سرقت و قطع کابل، دچار برق گرفتگی و سوختگی شده بود که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

دستگیری هشت حفار غیرمجاز در اسفراین
فرمانده انتظامی اسفراین گفت: هشت نفر حفار غیرمجاز هنگام حفاری در این شهرستان دستگیر شدند.
سرهنگ مجید یگانه پور گفت: این افراد در یک منزل حفاری می کردند که ماموران محل حفاری را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه هشت متهم را حین حفاری دستگیر کردند.
وی با اشاره به اینکه از متهمان دستگیر شده یک عدد دستگاه گنج یاب و ابزار مخصوص کشف زیرخاکی و اشیای عتیقه کشف و ضبط شد و سه دستگاه خودرو نیز توقیف شد، افزود: متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف هفت دستگاه تاتوی قاچاق در مانه و سملقان

فرمانده انتظامی مانه و سملقان گفت: هفت دستگاه تاتوی قاچاق به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال در بازرسی از یک فروشگاه لوازم آرایشی در این شهرستان کشف شد.
سرهنگ مهدی مهران فر افزود: به همراه این دستگاهها هزار و ۴۳۱ عدد انواع سوزن تاتو و مقادیر زیادی رنگ و ملحقات خالکوبی کشف و ضبط شد و در این خصوص یک نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

کشف حدود ۷ میلیارد ریال کلاهبرداری در استان

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف ۱۱ فقره پرونده جعل و کلاهبرداری به ارزش ۶ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال در این استان خبر داد
سردار علیرضا مظاهری افزود: در پی اعلام شکایت ۱۱ شهروند مبنی بر اینکه افرادی با استفاده از ترفندهای مختلف از جمله فروش زمین و خودرو از آنان کلاهبرداری کرده اند، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و با بررسی اظهارات شاکیان و اقدامات فنی و تخصصی، متهمان شناسایی و در چند عملیات غافلگیرانه ۷ کلاهبردار دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به مقر پلیس آگاهی استان منتقل شدند.
وی گفت: متهمان در بازجویی ها به ۱۱ فقره جعل و کلاهبرداری به ارزش ۶ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال اعتراف کردند.