کرمان – شهردار کرمان از راه اندازی فرهنگسرای کودک در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش انتهاج ، سید مهران عالم زاده در دیدار با مدیر کل و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به اینکه رشد و شکوفایی استعدادها و توانمندی های نسل جوان، با فعالیت چنین مراکزی انجام می شود، گفت: باید از ظرفیت های فرهنگی در این حوزه استفاده کنیم، چرا که پویایی اجتماع در گرو توجه به مسایل حوزه کودک و نوجوان است.

وی با بیان اینکه امروزه کودکان، مبنای حرکت های فرهنگی هستند و توجه به زیر ساخت های فرهنگی جز رسالت های شهرداری است؛ افزود: بنابراین برای مسایل فرهنگی حوزه ‌کودکان باید زمان گذاشت و در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در جهت عمل به وظایف محوله باسرعت هرچه بهتر و بیشتر جلو رویم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان نیز در ادامه با اشاره به اینکه رشد و تکامل انسان ها از کودکی آغاز می شود، گفت: در صورتی که به تربیت افراد از دوره کودکی توجه شود، پویایی در جامعه نیز شکل خواهد گرفت و شاهد رشد و تکامل بهتر افراد خواهیم بود.

محسن روحی راه اندازی فرهنگسرای کودک را فرصتی مغتنم برای پرداختن به موضوع کودک به صورت تخصصی و نگاه محوری به این مبحث عنوان کرد و افزود: خوشحالیم که با همکاری و حمایت شهرداری این اقدام در شهر کرمان صورت می گیرد.

حرکت های موثر در حوزه فرهنگی در سایه حمایت و نگاه فرهنگی شهردار و شورای شهر است

روحی حرکت های موثر در در حوزه فرهنگی را در سایه حمایت و نگاه فرهنگی شهردار و شورای شهر دانست و تصریح کرد: ان شاالله با حمایت و مشارکت شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهد اقدامات خوب و گام های مثبتی در این زمینه باشیم.

در دیدار شهردار کرمان با مدیر کل و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان مقرر شد که به صورت مشارکتی، فرهنگسرای کودک با همکاری و مشارکت شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان استان کرمان راه اندازی شود.

گفتنی است در این نشست مقرر شد تا زمان فراهم شدن شرایط لازم و تامین فضای مناسب برای راه اندازی فرهنگسرای کودک،مرکز شماره ۶ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب پروژه مشارکتی و با هدف بررسی نحوه تعامل و طراحی دوره های آموزشی مناسب ویژه کودکان و نیز افزایش و ارتقاء سطح توانمندی های این گروه از شهروندان،در یکی از خانه های فرهنگ شهرداری واقع در منطقه دو مستقر شود.