بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از فارس، محمدعلی شجاعی عصر امروز در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار کرد: بیان واقعیت‌های استان که حاصل دسترنج مدیران است نتیجه برنامه ریزی، تلاش و هم افزایی بوده.

وی با بیان این که قرار گرفتن استان در مسیر پیشرفت کار سختی نیست افزود: دنبال دشمن فرضی و فرافکنی نباشبد و بدانید که اگر موفق نباشید یعنی یکی از شاخص‌های پیشرفت را ندارید؟

لزوم جهش خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر لزوم جهش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این جهش ربطی به وضعیت مالی ندارد و وابسته به فکر مدیران است که اگر فکر در مدیر بود، منابع مالی پیشرفت را سرعت می‌دهد.

وی با اشاره به سهم ۹ دهمی استان از بودجه طرح‌های عمرانی کشور گفت: در این آمار در کشور آخر هستیم که البته پیگیری می‌کنیم زیرا نباید این رتبه را داشته باشیم.

رتبه بیستم خراسان شمالی در درآمدزایی برای خزانه کشور

شجاعی رتبه خراسان شمالی در درآمدزایی برای خزانه کشور را بیستم عنوان کرد و تصریح کرد: وقتی زیرساخت‌ها را نداریم طبیعی است که در معیار پایین باشیم، اما رتبه خوبی داریم.

وی افزود: خراسان شمالی در اعتبارات هزینه‌ای ۳۰ ام است که این موارد واقعیت‌های استان بوده، اما با این شرایط در متوسط نرخ بیکاری در سال ۹۷، ده و چهار دهم بودیم که این عدد در سال جاری ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرد.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: پرداختی‌های ما برای اشتغال در روستا تقریبا ۲ برابر شده که در این راستا از رتبه ۲۱ به رتبه دوم کشور رسیدیم.

پسرفت ۱۰ استان در مولفه‌های کسب و کار در سال اخیر

وی با اشاره به پسرفت ۱۰ استان در مولفه‌های کسب و کار در سال اخیر بیان کرد: هرچند شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم، اما در این شاخص از رتبه ۳۰ به ۲۵ کشور رسیدیم.

شجاعی در ادامه با انتقاد از برخی مدیران استان اظهار کرد: با سازمان‌هایی در کشور می‌نشینم و بعد از ۵ ماه مدیر آن سازمان در استان نمی‌آید بگوید نتیجه جلسه شما چه شد؟ نمی‌دانم آن مدیر صبح که بیدار می‌شود کجا می‌رود؟ سخنرانی کردن برای مردم نان نمی‌شود؛ من از جذب ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار حرف می‌زنم، اما تو کجایی؟

وی در همین راستا افزود: یکسری جلسات هست که در آن توصیه می‌کنم، اما شما تمام این جلسات را به این شکل فرض کرده اید. این جلسات، جلسات کار است.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی ادامه داد: معاون علمی رئیس جمهور آمد و ۲۸ میلیارد تومان سرمایه گذاشت و قرار شد چند کار برایش بفرستیم، اما چه کردیم؟ کجایید شما؟ ۲ ماه قبل عده‌ای را مامور کردم تا تعاونی‌ها را در روستا تشکیل دهند، اما چند تعاونی تشکیل دادید؟

وی در ادامه انتقادات خود از مدیران تاکید کرد:جلسات، عید دیدنی نیست که چایی بخورید و بروید لذا به فرمانداران گفته ام که مدیران زیر دستشان اگر کار نکردند فوری از شهر کنار بگذارندشان.

شجاعی در ادامه به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: به هیچ یک از مدیران ما ارتباطی ندارد که چه کسی کاندیدا می‌شود و چه فردی انتخاب می‌شود.

وی در پایان وظیفه دولت را اجرای صحیح انتخابات دانست و عنوان کرد: مدیران از جایگاهشان هیچ گونه کار انتخاباتی نکنند و حتی نباید بگویند به چه فردی رای می‌دهند زیرا حرفشان اثر میگذارد لذا مدیران زحمت بکشند و در انتخابات ورود نکنند.