یزد- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد در خصوص اقدامات شرکت توزیع برق یزد در دولت تدبیر و امید گفت: میزان برق مصرفی در صنعت دو میلیون مگاوات بوده که تا کنون54 درصد رشد داشته، در بخش خانگی برق رسانی 31 درصد، در بخش کشاورزی 7درصد و در بخش عمومی 36 درصد رشد برق رسانی داشتیم.

به گزارش انتهاج، آرش نواب گفت: مجموع مشترکان شرکت توزیع برق استان را ۷۰۱ هزار نفر ذکر کرد و گفت: استان یزد از لحاظ تعداد مشترکان صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد تصریح کرد: ۵۶درصد انرژی برق در استان صرف مشترکان صنعتی می‌شود.

وی افزود: از طریق استارت آپ ها طرح کاهش بار مصرف برق خانگی را داشتیم که در سال آینده این طرح کامل تر می شود همچنین سه هزار و ۲۵۳ تفاهم نامه در سال ۹۹ با نرخ رشد ۲۷۵ درصد داشتیم.
نواب گفت: تعداد نیروگاه‌های خورشیدی در استان ۳۰۴ نیروگاه با ظرفیت ۳۷.۸ مگاوات است و از یکهزار و ۹۷۲ میلیون کیلووات ساعت فروش انرژی تا پایان مرداد، تقریبا ۹۶۰ میلیون کیلو وات ساعت برای صنعت و ۲۸۰ میلیون کیلووات ساعت برای کشاورزی است.
وی با بیان اینکه امسال هیچگونه قطعی برق نداشتیم، گفت: امسال همکاری صنایع استان در پیک بار مصرف برق، غالب بود به طوری که پیک بار شرکت توزیع برق یزد به یکهزار و ۱۱ مگاوات تا ۲۵ شهریور ماه رسید که ۸۸درصد بار مصرف برق توسط صنایع استان کاهش داده شد و این نشان از همکاری خوب صنایع استان دارد.
نواب در خصوص همکاری ادارات استان گفت: تعداد اداراتی که بر حسب درصد همکاری تقسیم بندی شدند۲۶ درصد بود و این نشان می دهد ۵۱ درصد ادارات استان تا ۷۰ درصد بار مصرف را کاهش دادند و همکاری خوبی داشتند.
نواب با اشاره به فعالیت های فرهنگسازی مصرف برق عنوان کرد: اقدامات فرهنگسازی مدیریت مصرف در تابستان از جمله تقدیر از بانوان منتخب در کاهش استفاده از برق، تهیه و پخش موشن گرافی که در کشور رتبه اول را کسب کرد و پویش هر شهروند یک همیار برق را داشتیم.
وی با اعلام اقدامات شرکت توزیع برق یزد در دولت تدبیر و امید گفت: میزان برق مصرفی در صنعت دو میلیون مگاوات بوده که تا کنون۵۴ درصد رشد داشته، در بخش خانگی برق رسانی ۳۱ درصد، در بخش کشاورزی ۷درصد و در بخش عمومی ۳۶ درصد رشد برق رسانی داشتیم.

وی افزود: سه هزار و ۳۶۰ متر شبکه فشار متوسط احداث شده است همچنین پروژه های روشنایی شهری، توسعه روشنایی شهری و احداث شبکه های روشنایی شهری از این دسته هستند.

وی با بیان اینکه در خاموشی هر مشترک ۷۰درصد کاهش زمان داشتیم، گفت: در تعداد مشترکین ۲۴درصد رشد و ۲۳ درصد رشد روشنایی معابر را داشتیم.
نواب با اشاره به اینکه ۱۵ مورد برق رسانی به روستاها در هفته دولت سال جاری انجام و احداث و اصلاح شبکه که در کل ۱۰۵ پروژه خواهد بود با اعتبار ۴۸۳ هزار میلیون ریال در هفته دولت انجام می شود.