یزد-سرپرست آب و فاضلاب استان یزد  گفت: 7 درصد رشد تعرفه آب بها برای مشترکین کم مصرف و برای مشترکین پرمصرف 16 درصد است.

به گزارش انتهاج، محمد فاتحی میبدی در نشست خبری برخط خانه مطبوعات یزد گفت: در برخی شهرستان ها شوری آب «ای سی» منابع آبی بالا است بنابراین ای سی آب شبکه آب بالا رفته و تغییر مزه آب احساس می شود.

فاتحی با بیان اینکه اگر به مصرف استاندارد برگردیم کیفیت آب بالا تر می رود، افزود: سعی می کنیم آب پایدار را در اختیار مردم قرار دهیم و آب را جیره بندی نکنیم و حتی یک ساعت قطعی آب به علت کمبود منابع نداشتیم.

وی بیان کرد: استان یزد از لحاظ گندزدایی سیستم های پیشرفته و قوی دارد به طوری اولین گواهی نامه ملی ایمنی آب شهری و روستایی کشور را از طرف وزارت بهداشت دریافت کردیم و استان یزد الگوی سایر استان ها شده است.

سرپرست آب و فاضلاب استان یزد گفت: راه اندازی ایستگاه برداشت در شهرستان هایی مثل اردکان و میبد به تعداد به ترتیب ۳۵ و ۲۲ ایستگاه برداشت و ایجاد ایستگاه آب شیرین کن در شهر یزد برای تهیه آب با کیفیت ایجاد شدده است.

فاتحی عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان یزد در بخش فاضلاب  در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی پیش قدم بوده است و در شهرستان ها هم در حال اجرا است.

وی بیان کرد: بخشی از شبکه جمع آوری فاضلاب در اردکان ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ما بقی شهرستان ها تا پایان سال بهره برداری می شود.

فاتحی با بیان اینکه ۳۰ مجتمع تامین آب روستا ها ایجاد شده که۱۳۰ روستا و ۲۲۰ هزار نفر را تحت پوشش قرارداده است تا تامین آب شرب پایدار در روستاها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه روستاها به منابع آب زیر زمینی وابسته هستند و همیشه مدیریت مصرف باید اولویت مردم باشد، افزود: اطمینان کامل اعلام می کنیم ای سی آب در استان خارج از حد مجاز استاندارد نیست هرچند آب خالص هم نیست در عین حال ایستگاه برداشت آب ایجاد شده تا آب مطلوب ارایه شود.

وی بیان کرد: ۷ درصد رشد تعرفه آب بها برای مشترکین کم مصرف و برای مشترکین پرمصرف ۱۶ درصد است.

فاتحی در خصوص پساب یزد گفت: تخصیص پساب یزد در اختیار آب منطقه ای بوده و آب و فاضلاب اختیاری در این خصوص ندارد و بهره بردار هم به دلایلی موفق به استفاده نشده بنابراین وارد محوطه ای شده و با ایجاد تالاب مشکلاتی را رقم زده است البته آب و فاضلاب یزد چون تصفیه خانه را در اختیار دارد بحث مبارزه با پشه را در دستور کار قرار داده و انجام شده است.