اردبیل - رییس شرکت توزیع برق خلخال گفت: با بازگشایی راه‌های مسدود شده روستایی و اعزام گروه‌های امدادی برق به مناطق روستایی مشکل قطعی برق شهر هشجین و ۳۶ روستای این شهرستان برطرف شده است.

اردبیل – رییس شرکت توزیع برق خلخال گفت: با بازگشایی راه‌های مسدود شده روستایی و اعزام گروه‌های امدادی برق به مناطق روستایی مشکل قطعی برق شهر هشجین و ۳۶ روستای این شهرستان برطرف شده است.

به گزارش انتهاج، فرشاد سیدی با بیان اینکه با بازشدن راه‌های مسدود شده از برف روستایی شهرستان امکان حضور ماموران امداد شرکت برق خلخال برای اتصال مجدد جریان برق فراهم شده، اظهار کرد: هم‌اکنون برق ۱۰ روستا که از آغاز بارش‌های سنگین برف توام با کوالاک شدید قطع شده بود، برقرار شده است.

وی افزود: در جریان بارش سنگین برف هفته جاری برق شهر هشجین و ۳۰ روستای تابعه بخش خورش‌رستم و همچنین ۶ روستای واقع در بخش مرکزی این شهرستان قطع شده بود که هم‌اینک برق همه مناطق روستایی وصل شده است.

رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان خلخال نیز با بیان اینکه آب شرب تعدادی از روستاهای این شهرستان که تجهیزات آبرسانی آنها با برق کار می‌کند به علت قطعی برق از کار افتاده و آب شرب آنها قطع شده بود، خاطر نشان کرد: مشکل قطعی آب در ۱۳ روستای این شهرستان با وصل مجدد جریان برق برطرف شده است.

سیدمحمد دیباج لطیفی با اشاره به اینکه مشکلات قطعی برق برخی روستاهای بخش مرکزی، خورش‌رستم و شاهرود خلخال به علت قطع برق تجهیزات پمپاژ آب شرب و ناشی از بارش سنگین و بی‌سابقه برف، قطع شده بود، ادامه داد: این مشکل در حال برطرف شدن در سه روستای باقیمانده خانقاه بفراجرد و زاویه سادات به علت قطع برق و همچنین روستای لنبر به علت ترکیدگی تجهیزات پمپاژ ناشی از افت دمای هوا به ۳۰ درجه زیر صفر است.

وی افزود: برخی از چشمه‌ها نیز یخ زده بود که با تلاش ماموران این شرکت در روستاهای لرد، خانقاه بفراجرد، قوسجین، زاویه سادات، طولش و لنبر مشکل یخ‌زدگی تجهیزات آب‌رسانی برطرف شد.