بجنورد - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: صاحبان واحدهای تولید پوشاک در مرکز استان از فردا (جمعه) برای جبران کمبود ماسک در استان تولید روزانه حدود سه هزار ماسک را آغاز می‌کنند که این ظرفیت قابل افزایش است.

بجنورد – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: صاحبان واحدهای تولید پوشاک در مرکز استان از فردا (جمعه) برای جبران کمبود ماسک در استان تولید روزانه حدود سه هزار ماسک را آغاز می‌کنند که این ظرفیت قابل افزایش است.

به گزارش انتهاج، رضا فیروزه با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم بر نحوه توزیع و قیمت های آن نظارت خواهد داشت، اظهار کرد: تولید ماسک های طبی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان و با رعایت الزامات بهداشتی انجام می شود.

وی افزود: تلاش داریم تا با همکاری واحدهای مختلف تولیدی، نیازهای مردم به مواد شوینده و بهداشتی هم برطرف شود.

قرار است کارگاه تولید ماسک با تولید روزانه ۲ هزار عدد از شنبه هفته آینده در فاروج راه‌اندازی شود که به گفته مسوولان این میزان تا سه هزار عدد هم قابل افزایش خواهد بود.

بر اساس این گزارش، با نگرانی از شیوع بیماری ویروسی کرونا، مواد ضدعفونی کننده و ماسک در بسیاری از داروخانه ها و فروشگاه های استان کمیاب شده است.