به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حمیدرضا شافعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اتوبوس جدید از محل اعتبار دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در ماههای آینده خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی مرکز استان خراسان شمالی برای جابجایی شهروندان اضافه می شود.
وی اضافه کرد : اکنون اکنون ۶۰ دستگاه اتوبوس کار جابجایی مسافران داخل شهری را در بجنورد انجام می دهند که دو سوم از این اتوبوس های شهری بالای ۱۰ سال عمر فرسوده و نیاز به مرمت و بازسازی دارند.
شافعی اظهارداشت : برای بازسازی و مرمت اتوبوس های فرسوده شهری حدود ۸۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت از سوی وزارت کشور برای شهرداری بجنورد اختصاص یافت که با این اعتبار ۴۰ دستگاه اتوبوس فرسوده شهری مرمت و بازسازی می شود.
به گفته وی این تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی امید و با نرخ سود ۶ درصدی در اختیار ۹ شهرداری از جمله شهرداری بجنورد قرار داده می شود.
وی خاطرنشان کرد : اگرچه این تسهیلات ارزان قیمت با اولویت بخش دولتی پرداخت می شود؛ ولی سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز می توانند با دریافت این تسهیلات اتوبوس شهری خریداری و در جابجایی مسافران به کمک شهرداری بیایند.
سرپرست سازمان حمل بار و مسافر شهرداری اعتبار مورد نیاز برای بازسازی هر دستگاه اتوبوس شهری را بین سه تا پنج میلیارد ریال اعلام کرد و اظهارداشت: برای مرمت اتوبوس های فرسوده شهرداری بجنورد حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
شافعی اظهارداشت : به دنبال پیگیری برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت برای بخش خصوصی جهت مشارکت در بازسازی و نوسازی اتوبوس های شهری هستیم.
بجنورد، مرکز خراسان شمالی ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه ۳۵ تا ۴۰ هزار مسافر با ناوگان اتوبوسی شهری جابه جا می شوند.