به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی ، محمدعلی شجاعی استاندار در این دیدارها توانست نه تنها مدیرعامل راه آهن را برای فرستادن گروه کارشناسی به منظور بررسی و ایجاد مسیر جاجرم مجاب کند.
همچنین نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی با رییس بنیاد علوی کشور نیز برای سرمایه گذاری مجدد در حوزه های اقتصادی این خطه شمال کشور به توافق برسد و بزودی نیز مدیرعامل راه آهن و رییس بنیاد علوی کشور برای اجرایی کردن این توافقات به خراسان شمالی سفر می کنند.
ارتقاء ایستگاه راه آهن جاجرم
استاندار خراسان شمالی که پیشتر برای برون رفت این استان نوبنیاد از مشکلات زیرساخت حمل و نقل به عنوان یکی از مهمترین برنامه های خود را عزم خود را برای فعال کردن ایستگاه راه آهن امیرآباد جاجرم برای جابجایی مسافر جزم کرده بود، در دیدار با مدیرعامل راه آهن به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی این برنامه را به اجرا نزدیک کرد.
استاندار خراسان شمالی گفت که در این دیدار مدیرعامل راه آهن کشور با ارتقاء ایستگاه راه آهن جاجرم موافقت کرد و به زودی یک گروه کارشناسی از راه آهن کشور به استان سفر می کنند.
محمدعلی شجاعی افزود: بزودی یک گروه کارشناسی برای بررسی و تعیین محل دور زدن و پارک قطارها و ایجاد مسیر جاجرم به تهران و بالعکس جهت استفاده مسافران استان از قطارهای ۴ ستاره و مجلل از طریق ایستگاه امیرآباد جاجرم در استان حضور خواهند یافت.

164595864 - روز پرکار استاندار خراسان شمالی در تهران

انتصاب نخستین مدیر راه آهن برای استان خراسان شمالی و مشارکت کارخانه آلومینای جاجرم فعالیتهای ریلی و توسعه راه آهن از دیگر توافقات استاندارخراسان شمالی با مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی کشور است.
طبق این توافق بزودی مهندس رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی نیز برای تحقق این توافقات به استان خراسان شمالی سفر می کند.
سرمایه گذاری بنیاد علوی در خراسان شمالی
علاوه بر آن استاندار خراسان شمالی با محسن منصوری رییس بنیاد علوی کشور نیز برای سرمایه گذاری بیشتر در این استان نیز به توافق رسید و قرار شد تا این بنیاد در حوزه های مختلف به خصوص کشاورزی در شهرستان مانه و سملقان یکی از شهرستان های مساعد کشاورزی سرمایه گذاری کند.
شجاعی اظهارداشت : رییس بنیاد علوی برای سرمایه گداری بیشتر و نهایی کردن اجرای طرحهای اولویت دار در شهرستان مانه و سملقان و سایر شهرهای استان ، به خراسان شمالی سفر میکند.
وی سرمایه گذاری در حوزه انرژی را از فعالیت های جدید بنیاد علوی در استان عنوان کرد.
استان خراسان شمالی حدود ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.