به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

منوچهر نبی‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این صندوق با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال ۹۹، هزار و ۱۰۹ طرح اشتغالزایی را اجرایی کرد.

وی افزود: از مجموع این طرح ها ۶۱۶ طرح در حوزه کشاورزی با ۴۳۸ هزار و ۱۵ میلیارد ریال، ۳۸۸ طرح با مبلغ ۳۵۹ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال در بخش صنعت و ۱۰۵ طرح با مبلغ ۱۶۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال در بخش خدمات بوده است.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم صندوق کارآفرینی امید آسان‌گیری پذیرش ضامن برای اعطای تسهیلات است به طوری که با توجه به توانایی فرد وام‌گیرنده، یارانه و املاک نیز به عنوان ضامن پذیرفته می شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید، سود این تسهیلات را کمتر از چهار درصد اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در سال ۹۹، هزار و ۳۹۹ طرح اشتغال ایجاد شد که ۶۴۴ میلیارد و ۴۰۱ میلیون ر یال نیز تسهیلات پرداخت شد.

نبی زاده اظهار داشت: از مجموع این طرح ها ۱۲۳ طرح از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری بود که ۱۷۲ میلیارد و ۴۵۵ میلیون ریال نیز وام برای اجرا پرداخت شد.

وی گفت: از محل اعتبارات منابع داخلی و تفاهم نامه ها نیز ۴۹۳ طرح اشتغال با تسهیلات دریافتی ۴۰۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

وی افزود: همچنین ۷۸۳ مورد وام ضروری نیز با مبلغ ۷۰ میلیارد و ۵۸۶ ریال به افراد پرداخت شد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد روستایی هستند و بیشترین اشتغال استان مربوط به حوزه کشاورزی است، همچنین در این استان پنج هزار خانوار عشایری با جمعیت حدود ۳۰ هزار نفر سکونت دارند.